Ryzen 2600X sistem toplama

Bütçe
Min 8000 Max 9000

Anıl Yiğit

Hectopat
Arkadaşlar ben 2600X işlemcili bir sistem toplamak istiyorum. Sizce bu işlemci nasıldır? Uzun süre beni götürür mü? Yalnızca oyun oynamak için kullanacağım. Sisteme çok fazla da yüklenmem Ultra grafikler 4K gibi... Ben normal tatmin edecek seviyede oynayacağım. Beni bir 10 yıl götürse yeterlidir. Zaten oynayacağım oyunlar belli en ağır oyunlar GTA 5 r6s CS:GO vb.

RTX 2060 ekran kartı almak istiyorum. Tam bir marka yok kafamda ama en uygunu benim bütçeme göre ASUS TUF RTX 2060 6 GB OC olan model bu ekran kartı iyi midir sizce? Ayrıca bu işlemci ile uygun çalışır mı?

Power Supply olarak 650W yeterli olur mu sizce?

İsteklerim bu yönde beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Toplam bütçem: 8000-9000

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynayacağın oyunlar için yeterli bir işlemci. İşlemci darboğaz yapmaz ekran kartı ile uyumludur. 650w ise yeterli olur diye düşünüyorum.
Bu arada anakartını da değiştirebilirsen i5 10400f alabilirsin @EfeKanagül'ün dediği gibi

Dostum ekran kartı piyasasından haberin yok galiba. 9000TL'ye RTX 2060'lı bir sistem toplamak şu an için mümkün değil diyebilirim. Bütçeni 12-13 bin TL'ye çıkarıp RTX 3060 bir sistem almanı öneririm.

Bütçeyi arttıramıyorsan şu an için alabileceğin en mantıklı sistemlerden biri:

Hocam nerdeyse aynı fiyata neden daha az performans alsın ki?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Düzelttim dostum yorumuma bir daha bak bir şey daha ekledim.

Bütçeyi arttıramıyorsan şu an için alabileceğin en mantıklı sistemlerden biri:

Hocam sistemdeki ekran kartı sıkıntılı diye biliyorum.
Isınma sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı