Ryzen 2600X sistemde mavi ekran hatası

12LoneWolf12

Decapat
Belirli aralıklarla özellikle oyun oynarken mavi ekran hatası alıyorum. Memtest86 ile RAM testi yaptım, sorun çıkmadı. Sistem bilgisini aşağı yazıyorum ve Minidump dosyalarını Google Drive ile paylaşıyorum.

Windows 10 Home.
Ryzen 2600X.
ASUS STRIX GTX 1660 Ti.
G.Skill 16 GB(2x8) Sniper X 3200MHz RAM.
ASUS TUF B450 GAMING Plus anakart.
Thermaltake V200 600W 80+ kasa.

Öncelikle BIOS'unuzu güncelleyin oldukça eskimiş.

Hataya bellekleriniz sebep oluyor, belleklerinize de test yapın. Bilginiz olsun, test uzun sürecektir.

Öncelikle BIOS'unuzu güncelleyin oldukça eskimiş.

Hataya bellekleriniz sebep oluyor, belleklerinize de test yapın. Bilginiz olsun, test uzun sürecektir.

Memtest86 ile 2-3 saat arası test yaptım ama belleklerde sorun çıkmadı.
Hocam Windows 10 kullanıyorsanız yeni güncellemede fazla mavi ekran hatası alınıyormuş.

Windows 10 sürüm 1903 kullanıyorum yeni güncelleme yapmadım.

Son düzenleme:
Memtest86 ile 2-3 saat arası test yaptım ama belleklerde sorun çıkmadı.
İmkanı yok. 2 dump dosyanız direkt belleklere işaret ediyor, 2 tanesi de belleklerde donanımsal bir sorun olduğunu gösteriyor. Yaptığınız eski testten bahsediyorsunuz sanırım. Ayrıca testin tamamlanmasını bekliyorsunuz değil mi?

İmkanı yok. 2 dump dosyanız direkt belleklere işaret ediyor, 2 tanesi de belleklerde donanımsal bir sorun olduğunu gösteriyor. Yaptığınız eski testten bahsediyorsunuz sanırım. Ayrıca testin tamamlanmasını bekliyorsunuz değil mi?

Memtest86'yı konuyu açmadan önce yaptım. Test 2-3 saat boyunca sürdü bitmesini bekledim. Test yeni yapıldı.

Hala imkan veremiyorum. Minidump dosyalarınızı tekrar inceledim. Hadi sadece memory corruption dese neyse, hardware RAM de diyor. Hala daha adım soyadım gibi sorunun belleklerde olduğuna eminim. Yine de @Murat5038'i etiketleyeyim bir de o baksın o zaman.

Hala imkan veremiyorum. Minidump dosyalarınızı tekrar inceledim. Hadi sadece Memory corruption dese neyse, hardware RAM'de diyor. Hala daha adım soyadım gibi sorunun belleklerde olduğuna eminim. Yine de @Murat5038'i etiketleyeyim bir de o baksın o zaman.

2 Defa Windows bellek testi 1 defa Memtest86 yaptım. Hepsinde temiz çıktı. BIOS, chipset ve işletim sistemi güncellemesi var. Onları güncellemek sorunu çözer mi, belleklere yapabileceğim başka bir test var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı