Çözüldü Ryzen 5 3500X sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

pxdex

Decapat
Daha fazla  

Sistemim:
  • ASUS A320M C r2.0
  • Ryzen 5 3500X.
  • ASUS RX580 8 GB.
  • Team Group Elite Plus 16 GB 3200MHz tek.
  • Power Supply bilmiyorum (sistemi hazır aldım)
  • SK Hynix HFM256GDJTNG-8310A

Program kaldırdan. AMD olan her şeyi kaldırın. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırın.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırdım. Program kaldır da AMD ile ilgili bir şey görünmüyor.

1616600995288.png

Az aldığım mavi ekranında dosyası burada bakmak istersen

XMP zaten kapalı görünüyor BIOS'u default ayarlara çeksem nasıl olur bir de Memtest ile test etmem gerekir mi?

BIOS'u default yapın. Memtest de yapın biraz uzun sürer ama RAM'lerde olup olmadığını %100 öğreniriz. Diğer dediklerimi yaptıysanız kullanmaya devam edin. Mavi ekran gelirse minidump dosyasını paylaşırsınız.

BIOS'u default yapın. Memtest de yapın biraz uzun sürer ama RAM'lerde olup olmadığını %100 öğreniriz. Diğer dediklerimi yaptıysanız kullanmaya devam edin. Mavi ekran gelirse minidump dosyasını paylaşırsınız.

Test sonuçları:

1616618651990.png

Ekran kartı veya chipset sürücüsünü yüklememin zararı olur mu? Birkaç gün böyle devam mı etmeliyim

Telegram'ı kaldırın. Ekran kartı sürücünüzü ve chipset driverınızı yüklediniz mi?

Telegram'ı kaldırın. Ekran kartı sürücünüzü ve chipset driverınızı yüklediniz mi?

Yüklemeden önce aldım son mavi ekranı.
Buradan en son çıkan WHQL ekran kartı driverını sonra reboot atıp.

Buradaki chipset driverını yüklüyorum değil mi?
Soruyorum çünkü tekrar mavi ekran almak istemiyorum tik oluştu:/

Yüklemeden önce aldım son mavi ekranı.
Buradan en son çıkan WHQL ekran kartı driverını sonra reboot atıp.

Buradaki chipset driverını yüklüyorum değil mi?
Soruyorum çünkü tekrar mavi ekran almak istemiyorum tik oluştu:/

Hocam, Telegram'dan dolayı olmuş mavi ekran burada yazıyor. Kaldırın. Dediğiniz gibi de driverları kurun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı