Ryzen 2600x Userbenchmark'ta hata

cokyigitmustafa

Hectopat
Merhabalar,

Sistemi geçen hafta topladım gayet sorunsuz şekilde kullanıyorum fakat bencmark yaparken hatalarla karşılaşıyorum, mesela (genel sistem için söylüyorum) Userbenchmark'ta tamamlamıyor hata veriyor.

Ayrı olarak Passmark diye bir test uygulaması varmış onu deneyim dedim onda genel olarak sonuç iyi. Fakat işlemcimin performansı genel ortalamanın bayağı altında bunun nedeni ne olabilir?

PassMark Software - Display Baseline ID# 1129388 bu benim sonuçlarım.

PassMark - AMD Ryzen 5 2600X - Price performance comparison aradaki fark 2 kat.

Son düzenleyen: Moderatör:
''Bench'' sekmesinde ''Submit and Compare'' seçeneği var. Buna tıkladığınızda CPU testi yapıp karşılaştırmalı bir liste açar tarayıcıdan. Önce ''Bench CPU'' tıklayın sonra ''Submit and Compare'' tıklayın. İnternet sayfası açılınca sağda ufak bir liste olacak. Listede ''You'' yazan puana tıklarsanız geniş bir liste açılacak. Burada üstten tek çekirdeğe göre ya da çoklu çekirdeğe göre listeler var. Kendi puanınızı diğer işlemcilerle ve sizinle aynı işlemciye sahip diğer kullanıcıların ortalamasıyla eşleştirebilirsiniz.

Ryzen 2600X, 12 izlek listesinde 3640 puan almış. Tek çekirdek performansı 455.

Son düzenleme:
''Bench'' sekmesinde ''Submit and Compare'' seçeneği var. Buna tıkladığınızda CPU testi yapıp karşılaştırmalı bir liste açar tarayıcıdan. Önce ''Bench CPU'' tıklayın sonra ''Submit and Compare'' tıklayın. İnternet sayfası açılınca sağda ufak bir liste olacak. Listede ''You'' yazan puana tıklarsanız geniş bir liste açılacak. Burada üstten tek çekirdeğe göre ya da çoklu çekirdeğe göre listeler var. Kendi puanınızı diğer işlemcilerle ve sizinle aynı işlemciye sahip diğer kullanıcıların ortalamasıyla eşleştirebilirsiniz.

Ryzen 2600X, 12 izlek listesinde 3640 puan almış. Tek çekirdek performansı 455.
teşekkür ederim dediğinizi yaptım fakat sonuç yine ortada Tek çekirdek 398 diğeri ise 1248
AMD Ryzen 5 2600X @ 4101.09 MHz - CPU-Z VALIDATOR

sorun nerede halen daha anlayamadım.

BIOS'a girdim ayarları restore ettim fakat halen daha işlemcim 2 çekirdek 4 izlek olarak çalışıyor. Anladığım kadarıyla sorun bundan kaynaklı ama ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Kasayı kendiniz topladıysanız anakarttaki güç giriş kablolarını kontrol edin. Bunu yapmadan önce kasanızı fişten çekin bütün bağlantılarını çıkarın ve ardından güç düğmesine bir iki kere basın. İlk olarak anakart ana güç kablosunu daha sonra CPU güç kablosunu kontrol edin. Tekrar bağlantılarını yapıp deneyin.

Eğer düzelmezse servise göndermeniz en doğrusu olacaktır. Muhtemelen işlemcide sorun var. Değişim yaparlar. Kasayı ekran kartını çıkarıp göndermeniz iyi olur. Belki anakartta da sorun olabilir.

Kasayı kendiniz topladıysanız anakarttaki güç giriş kablolarını kontrol edin. Bunu yapmadan önce kasanızı fişten çekin bütün bağlantılarını çıkarın ve ardından güç düğmesine bir iki kere basın. İlk olarak anakart ana güç kablosunu daha sonra CPU güç kablosunu kontrol edin. Tekrar bağlantılarını yapıp deneyin.

Eğer düzelmezse servise göndermeniz en doğrusu olacaktır. Muhtemelen işlemcide sorun var. Değişim yaparlar. Kasayı ekran kartını çıkarıp göndermeniz iyi olur. Belki anakartta da sorun olabilir.

AMD Ryzen 5 2600X @ 3974.38 MHz - CPU-Z VALIDATOR eyvallah birader bir araştırma sonucu hallettim sistem yapılandırması önyükleme gelişmiş ayarlardan işlemci sayısı kutusundaki tik'i kaldırdım düzeldi yardımcı olduğun için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı