Ryzen 2600X ve 1660 Ti LOL düşük FPS sorunu

evdeneve21

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, LOL gibi ekran kartını tüketmeyen bir oyunda saçma sapan droplar yiyorum. Keza Apex, CS:GO gibi oyunlarda da öyle, 25-30-40 FPS alıyorum. GPU kullanımı %5'lerde falan takılıyor. CPU'da %30'larda, sanıyorum ki çözünürlükten fakat monitörüm 1366x768 monitör. Daha yüksek çözünürlükte giriş desteklenmiyor hatası alıyorum. Ama düşük çözünürlükte daha yüksek FPS almamın bir yolu var mı? Yoksa tek çözüm monitör mü? DSR ile de desteklenmiyor hatası alıyorum çözünürlükte.

Ryzen 2600X.
GTX 1660 Ti.
B450 DS3h Gigabyte anakart.
Corsair 3000MHz 8G RAM.
Hikvision 256 GB M.2 SSD (3100OKUMA-2100YAZMA)

Bu sorun bende de var ve araştırdığım kadarıyla birçok kişide de var bence bu LOL ile alakalı çünkü farklı bir oyuna girdiğinizde bu sorunu yaşamıyorsunuz diye tahmin ediyorum COVID-19'dan dolayı herkes evden çalıştığı için Riot sunucuları ile alakalı bir şey olabilir ben 1 aydır araştırıyorum ekran kartımı ve diğer PC parçalarımın hepsini çeşitli. Testlerden geçirdim kontrol ettim ama hiçbir sorun bulamadım bence dediğim gibi oyun ile alakalı.
FPS le sunucuların bi alakası olamaz donanımsal veya yazılımsal bi sorun olabilir.
Yüksek ayarlarda güç seçeneğinde, nvdia denetim masasında ultrada hepsi.
İşletim sisteminiz ne ? ve 64bit mi?

FPS'le sunucuların bir alakası olamaz donanımsal veya yazılımsal bir sorun olabilir.

İşletim sisteminiz ne? Ve 64 Bit mi?

Ben de biliyorum ama başka bir açıklaması yok. 1 aydır forumlara bakıyorum görmediğim PC teknik servis kalmadı. Ekran kartını da garantiye yolladım, daha 2 gün önce garantiden geldi ama yok hala aynı ve sadece LoL'de bu sorunu yaşıyorum. CS:GO'da da oluyordu ama oyunu baştan güncelleyince düzeldi. LoL ise kaç kere silip tekrar yüklesem de aynı. Başka bir açıklaması olamaz. Yani varsa söyleyin.

Merhaba arkadaşlar, LOL gibi ekran kartını tüketmeyen bir oyunda saçma sapan droplar yiyorum. Keza Apex, CS:GO gibi oyunlarda da öyle, 25-30-40 FPS alıyorum. GPU kullanımı %5'lerde falan takılıyor. CPU'da %30'larda, sanıyorum ki çözünürlükten fakat monitörüm 1366x768 monitör. Daha yüksek çözünürlükte giriş desteklenmiyor hatası alıyorum. Ama düşük çözünürlükte daha yüksek FPS almamın bir yolu var mı? Yoksa tek çözüm monitör mü? DSR ile de desteklenmiyor hatası alıyorum çözünürlükte.

Ryzen 2600X.
GTX 1660 Ti.
B450 DS3h Gigabyte anakart.
Corsair 3000MHz 8G RAM.
Hikvision 256 GB M.2 SSD (3100OKUMA-2100YAZMA)

Bu sorun bende de var ve araştırdığım kadarıyla birçok kişide de var bence bu LOL ile alakalı çünkü farklı bir oyuna girdiğinizde bu sorunu yaşamıyorsunuz diye tahmin ediyorum COVID-19'dan dolayı herkes evden çalıştığı için Riot sunucuları ile alakalı bir şey olabilir ben 1 aydır araştırıyorum ekran kartımı ve diğer PC parçalarımın hepsini çeşitli. Testlerden geçirdim kontrol ettim ama hiçbir sorun bulamadım bence dediğim gibi oyun ile alakalı.

B450M-K (8*2) 3000MHz Dual kit. GTX1660 Super O.C ekran kartı var. Aynı sorun bende de mevcut. Acaba soruna çözüm bulabildiniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı