Ryzen 2600X ve 1660 Ti LOL düşük FPS sorunu

evdeneve21

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, LOL gibi ekran kartını tüketmeyen bir oyunda saçma sapan droplar yiyorum. Keza Apex, CS:GO gibi oyunlarda da öyle, 25-30-40 FPS alıyorum. GPU kullanımı %5'lerde falan takılıyor. CPU'da %30'larda, sanıyorum ki çözünürlükten fakat monitörüm 1366x768 monitör. Daha yüksek çözünürlükte giriş desteklenmiyor hatası alıyorum. Ama düşük çözünürlükte daha yüksek FPS almamın bir yolu var mı? Yoksa tek çözüm monitör mü? DSR ile de desteklenmiyor hatası alıyorum çözünürlükte.

Ryzen 2600X.
GTX 1660 Ti.
B450 DS3h Gigabyte anakart.
Corsair 3000MHz 8G RAM.
Hikvision 256 GB M.2 SSD (3100OKUMA-2100YAZMA)

Ekran kartı driverlarını DDU ile kaldırıp bir önceki sürümü yüklemeyi denediniz mi ? Aklıma başka bişey gelmiyor.

Ekran kartı driverlarını DDU ile kaldırıp bir önceki sürümü yüklemeyi denediniz mi? Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Denedim. Aynı sonuç çıkıyor. Gün içinde Prime95, FurMark ve RAM testi yapacağım. Sonuçları yüklerim. Yardım almam lazım. Nerede nasıl bir sorun olduğu konusunda. Çok can sıkıcı olmaya başladı.

Aynısını ben de denedim ama bir şey değişmedi, eski driver kurmayı deneyeceğim. Bugün lol videosu izledim adam 200 fps alıyor ben 1660ti ile 130 fps alıyorum ki eşleştirmeli maça girdiğimde 60 fps falan oluyor ve drop yiyorum arada. Eski driverları nereden bulabilirim?

Acaba işlemciye yük bindirsem zaten fazla grafiği olmayan bir oyun, işlemci overclocklu 4.0'da sabit çalışıyor, base frekanslara çevirip auto boost da çalıştırsam anlam ifade eder mi ?

Acaba işlemciye yük bindirsem zaten fazla grafiği olmayan bir oyun, işlemci overclocklu 4.0'da sabit çalışıyor, base frekanslara çevirip auto boost da çalıştırsam anlam ifade eder mi ?
İşlemciyle ilgisi olduğunu sanmıyorum ama CB açıp kullabilirsiniz CB kapatıp OC yapmak saçma geliyor biraz.(sadece sıcaklık için yapılıyor)

CB açınca farketmiyor 4.2'ye kadar boost olabiliyor ama ben base 4.0 seçmeme rağmen 4.2 olmuyor ya da tam yük bindiremediğim için böyle oldu. Açacağım driverı sildim tekrar yüklüyorum yazarım yine.

CB açınca farketmiyor 4.2'ye kadar boost olabiliyor ama ben base 4.0 seçmeme rağmen 4.2 olmuyor ya da tam yük bindiremediğim için böyle oldu. Açacağım driverı sildim tekrar yüklüyorum yazarım yine.
Yok hayır ryzen işlemcilerde böyel intelde elle verdiğin değerin üstüne boost yapıyor ama ryzenda yapmıyor hangi değeri atadıysan sürekli onu kullanıyor.

Acaba işlemciye yük bindirsem zaten fazla grafiği olmayan bir oyun, işlemci overclocklu 4.0'da sabit çalışıyor, base frekanslara çevirip Auto Boost'da çalıştırsam anlam ifade eder mi?

Yok hayır Ryzen işlemcilerde böyel Intel'de elle verdiğin değerin üstüne Boost yapıyor ama Ryzen'da yapmıyor hangi değeri atadıysan sürekli onu kullanıyor.

Prime95 ve FurMark testlerinin 10 ve 15dklık test görsellerini yükledim. Her hangi bir sorun görünmüyor gibi. Dikkatimi çeken nokta şu oldu. İşlemcideki sanallaştırma devredışı yazıyor. O tam olarak nedir? Onunla alakalı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-04-16 at 16.18.31.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-16 at 16.18.31.jpeg
    155,9 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Image 2020-04-15 at 19.08.48.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-15 at 19.08.48.jpeg
    208,7 KB · Görüntüleme: 34
Hiçbir değişiklik yok, max 120 FPS alabildim. Oyun içinde 40-70 arası gidip geliyor arada drop yiyorum.
Format attım, temiz kurulum yaptım, sorunum çözüldü. Garip bir şekilde başlangıçta Ultra ayarlarda 400FPS, minyonlar çıkınca 200 FPS alıyorum. Teşekkürler :D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı