Ryzen 2600X yükte 94 derece

EnesOzdogan61

Hectopat
Daha fazla  
Anakart MSI B450M PRO VDH Plus
İşlemci Ryzen 2600X

İşlemciyi base clock da 3.60GHz'de kulanıyorum. Boşta 35-40 arasında geziyor stock fan ile teste soktum ilk 76'dan başlıyor. 30 sn de 80 derece oluyor 10 dk sonrasında 94 dereceye kadar çıktı elimde dark freezer x94 bl var. Onunla test ediyorum. Başlangıç aynı 30 sn de 80 derece 10 dk sonrasında 90 derece oldu. Kasamın hava akışı iyi değil bu yüzden kapağı açık kullanıyorum. Testler kapak açık yapıldı. Bu değerler hiç de normal değil. Ben normalde anakartımın gameboost özelliği ile kullanmak istiyorum. 4.05 GHz'de test yaptığımda sistem 10sn sonra ekran gidiyor klavye mouse ışıkları sönüyor kasa çalışıyor tahminimce işlemci 100 derece üzerine çıkıp yapıyor bunu, sizce ne yapmalıyım? Parçaların garantisi var kasa mı almalıyım sıvı soğutma mı almalıyım? Ne yapmalıyım gameboost ile kullanmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
öncelikle hepinize teşşekürler soğutucunun oturması termal macun gibi bir sıkıntı yok hepsi normal daha bu gün değiştirdim macunu işlemciye beton gibi tutuyor soğutma sıkıntı yok 4.05 de kapanma sorunu voltaj kaynaklı base clock da 1.376-1.384 arası voltaj iken gameboost u açınca 1.296 da kalıyordu kendim voltajı 1.376 ya çekerek kapanma sonrununu çözdüm fakat ısınma sorunum devam etmekte hatta 4 ghz e çekince daha da arttı şuan testteyim 97 dereceye çıkıyor güzel bir soğutma önerirseniz sıkıntı olmayacaktır yük altında 80 lere düşürecek bir soğutma var mıdır zaten işlemci genellikle 35 bile görmüyor CPU kullanımı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı