Ryzen 2700 ve RX 580 sistem toplama

nowa21

Decapat
Selamlar arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi ağırlıklı olarak oyun oynamak için bir sistem toplamak istiyorum kendime. Vatan bilgisayardan bir build oluşturdum eksik veya hatalı gördüğünüz bir şey var mı acaba?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi ağırlıklı olarak oyun oynamak için bir sistem toplamak istiyorum kendime. Vatan bilgisayardan bir build oluşturdum eksik veya hatalı gördüğünüz bir şey var mı acaba?

Eki Görüntüle 320426
Çok saçma bir sistem olmuş. Anakart 3200MHz destekliyor, siz gidip 4133MHz RAM koymuşsunuz üstelik bu RAM'ler 2218TL! Bütçeniz 11000TL ise 2700X'li bir sistem çok rahat toplanır.

Ramleri yanlış eklemişim 3000Mhz koyacaktım zaten onları düzelttim şuanda 2700x ile 2700 arasında fiyat farkı çok düşük en büyük ölcek soğutma sisteminin daha iyi olması değil mi ? Bende o yüzden o fiyat farkını harici soğutma sistemine kullanmak istemiştim.
Bu arada vatandan almak zorunda değilim nakit olarak alacağım için iyi bir indirip yapabileceklerini söylediler görüşmeye gideceğim.
Bu şekilde değiştirdim sistemi nakit fiyatı sanıyorum 10.500 TL'ye indirip vatandan satın alabiliyorum.
Bu arada bütcem 11000 TL ile 12000 TL farkı güvenilir sitelerden alışveriş yapabilirim farklı bir sistem önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    53,1 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Dell S2417DG 23.8" 1ms 165Hz (HDMI+Display+4xUsb3.0 ) G-Sync Fiyatı Monitörün 24 inç olması dışında baya güzel oldu sistem, hem görünüş hem de kalite açısından. Sana bir sistem daha yapabilirim 1080Ti içeren ama monitörün oyuncu monitörü olmaz ve görünüşten fedakarlık etmemiz gerekir. Nanokatalog’dan parça önermek istemedim. Eğer yurtdışı garantisi ve beklemek sizin için sorun değilse ordan daha uyguna toplanır.
3003FDDA-C80B-4F19-BB13-303983A97B44.jpeg

hangi siteden topladınız acaba? Yurtdışı istemiyorum bilgasayarım yok şuan da acele ediyorum o yüzden bir an önce olması için topladığınız sistem çok güzel bu sistem alıp biraz daha para ekleyip monitörü alabilirim sadece bir sorum var işlemci için soğutma fanı ihtiyaç değil mi ?acaba ben genel olarak gün içerisinde çok uzun süre bilgisayarı kullanıyorum.

Öncelikle topladığım site Sinerji. İkinci olarak bu işlemcinin stok fanı var ve gayet yeterli. Görünüşü de çok güzel internete yazarsanız görebilirsiniz. Bu arada ay sonuna doğru yeni ekran kartları tanıtılacak eğer aceleniz yoksa bekleyebilirsiniz. Son olarak hoşunuza gittiyse sistemi attığım mesajı beğenirseniz sevinirim. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı