Ryzen 7 2700 ve RX 580 sistem tavsiyesi

Ahmet3535

Decapat
Merhaba arkadaşlar hazır indirim varken. Bir sistem topladım sizinle de paylaşmak istedim, yorumlarınızı bekliyorum.
371529
371530

Son düzenleyen: Moderatör:
Almak istediğiniz işlemci üst seviye bir işlemci ama ekran kartı orta seviye bir ekran kartı. İşlemci 2700 yerine 2600 veya 2600 X seçerek ve bir kaç yerden kısarak bence ekran kartını değiştirmek daha mantıklı olur. Ayrıca 3. Ryzen serisi de beklenebilir.

Almak istediğiniz işlemci üst seviye bir işlemci ama ekran kartı orta seviye bir ekran kartı. İşlemci 2700 yerine 2600 veya 2600 X seçerek ve bir kaç yerden kısarak bence ekran kartını değiştirmek daha mantıklı olur. Ayrıca 3. Ryzen serisi de beklenebilir.
Ben de 2600 alma taraftarıydım. Ancak hepsiburada da kalmamış maalesef. O yüzden 2700 ekledim. Ryzen 3.nesil çıktığında yine pahalı olucak bütçemi aşıcak ve 2.nesilledin fiyatları düşücek mi belli değil.

Ekran kartını Asus değil de Sapphire markasının Nitro+ Special Edition sürümü ile değiştir. Anakarta gelince de bence X470 daha güncel bir çipset olduğundan o modellere bak derim. Nedeni ise Ryzen 7 2700 çok güçlü bir işlemci ve verimi en güzel X470 çipsette alacağını düşünüyorum. Örnek olarak da bu modeli ekle derim.

Ben de 2600 alma taraftarıydım. Ancak hepsiburada da kalmamış maalesef. O yüzden 2700 ekledim. Ryzen 3.nesil çıktığında yine pahalı olucak bütçemi aşıcak ve 2.nesilledin fiyatları düşücek mi belli değil.
Sorun olarak gördüğüm sistem işlemci yönünden üst seviye ama ekran kartı yönünden orta seviye ve 1080p. Eğer ileriye dönük bir sistem toplayacaksanız en azında RTX 2060 yer verin bazı parçalardan kısarak. İleride 2K oyun oynamak istediğinizde sıkıntı çekebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı