Ryzen 2700X sistem toplama

Kasanızda bulunan fanların yeterince hava aldığına emin misiniz ? Birde kasanın kapaklarını açıp oynamayı deneyin sıcaklıkları birde öyle kontrol edin. 2700X kullanıyorum en fazl 62 derece gördüm GTA V te.
gta da sorun yok. bendede 60 cıvarı. pubg cok ısındırıyor. ama cozdum gıbı. 80 nı gecmıyordu dun. bugünde ınternette sorun var deneyemiyorum. fanı hızlandırdım ve cpunun uzerındekı anahtarı H konumuna getırdım .

@Lehaye ıslemcı fanı yuvaya sorunsuz oturuyor. butun parçalar sıfırdır henüz bir hafta olmadı tam olarak. performansı dusurmesın dıye tek ssd kullanıyorum 256 gb. bu islemcının tek sorunu acayıp ısınıp kendı basını yiyebilecek bır yapıya sahıp olması. gecen gun masanın altına kafamı uzattım. ısısını hissetmek ıcın. fanın mazgalına yapışıp kalacaktım az kalsın. aman allahım o nasıl bır sıcaklıktı. kasadan resmen yanık kokuları geliyor. en soğuk odaya taşıdım suan bilgisayarı. odayı bile ısıtmaya yetecek sıcaklık verıyor saolsun. gun gelırde 2700x kullanmak sanada nasıp olursa daha ıyı anlarsın benı. abartıyormuyum yoksa az bılemı anlatıyorum .

Hocam ben de zaten 2700x, ASUS ROG STRIX X470-F kullanıyorum o yüzden böyle yorumlar yapıyorum yoksa niye konuşayım.

gta da sorun yok. bendede 60 cıvarı. pubg cok ısındırıyor. ama cozdum gıbı. 80 nı gecmıyordu dun. bugünde ınternette sorun var deneyemiyorum. fanı hızlandırdım ve cpunun uzerındekı anahtarı H konumuna getırdım .
Hocam ben de zaten 2700x, ASUS ROG STRIX X470-F kullanıyorum o yüzden böyle yorumlar yapıyorum yoksa niye konuşayım.

Açıkçası biz render işlemi yaparken oyunlardan daha fazla zorlanıyor bilgisayar, o yüzden ısınma sıkıntısı varsa çok büyük problem bizim için pubgden daha fazla ısınabilir öyle bir huyu varsa açıkçası bu sisteme karşı çok istekliyim umarım işlemci değil de montajla alakalı bir problemdir bunlar. Lehaye siz bu tarz oyunlar oynuyor musunuz veya render alıyor musunuz sizde sıcaklık durumu nedir bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı