Ryzen 2700X sistem toplarken ekran kartına ihtiyaç var mı?

comeng18

Decapat
AMD Ryzen 7 2700X işlemcili ve 16 GB RAM'i olan bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. İşletim sistemi olarak Ubuntu kullanacağım. Ubuntu'nun çift ekran kartı teknolojisini desteklemediği için harici ekran kartı almama gerek var mı yoksa anakartın üzerinde gelen GPU benim için yeterli olur mu? FHD bir ekran takacağım ve maksimum FHD film izlerim. Bunun dışında GPU gerektirecek bir işle uğraşmıyorum. Yazılımcı olduğum için yüksek işlem gücü gerektiren yazılımlar üzerinde uğraşıyorum bunun için işlemciyi ve RAM'i yüksek tutacağım fakat dediğim gibi harici ekran kartı takmama gerek var mı? Eğer gerek varsa bunun için bana önerebileceğiniz ekran kartı ve ana kart ne olurdu? Ayrıca harici ekran kartı olmayan bir sistem kurarsam çift ekran takabilir miyim?

Normal Ryzen modellerinde GPU yok, anakartlarda da yok. Harici ekran kartı şart.

Madem zorunlu alıyoruz ozaman çok ta kötü birşey almayayım biraz daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum.

ASUS Radeon RX560 O4G EVO 4GB GDDR5 128Bit DX12 AMD

böyle birşey almaya karar verdim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı