Ryzen 2700X sisteme anakart önerisi

Viewsonic 24' IPS panel monitör düşünüyorum bu arada. IPS mi alsam TN mi alsam kararsızım. Ek olarak hocam testlerde 1060 %80 her bakımdan daha iyi sonuçlar vermiş o yüzden 1060'ı koymuştum. Zaten 1 sene içinde 1070 1080e terfi ettireceğim :)
Bende aylardır karşılaştırmalarına bakıyorum dostum da oyun olarak sen 1060 öne geçiyor diyebilirsin. Gerisinde kesinlikle daha düşük. Oyun oynayacaksan 1060 alıp 1070e geçmek saçma. Aralarında 600 oynuyor. 600 için 2.200 lük ekran kartını cıkarıcak mısın? Bekle direk 1070 al.
Monitör içinde oyun oynamayacağım diyorsun. TN senin için değil. Ya va ya IPS. Yazılım tasarım yapıyorsan, renkler önemliyse IPS.

Ben de daha yeni topladım.
PRIME X470-PRO | Anakart | ASUS Türkiye
Anakartı kullandım sebebim ise.
1-Fiyatının fazlasını vermekte daha pahalı anakartlar ile karşılaştırdım.
2-Geniş RAM destek listesi.
3-XMP yerine DOCP var. RAM leri sorunsuz bir şekilde kendi frekansında kullana biliyorsun.
4-Kullanılan onboard ses çipi ve özellikleri.
Crystal Sound 3 özellikli Realtek® S1220A 8 Kanallı Yüksek Tanımlı Ses CODEC
- Ön ve arka kulaklık çıkışları için empedans hissi
- Destekler: Jack-detection, Çoklu akış, Ön Panel Jack-retasking
- Kulaklık ve hoparlörler için en yüksek ses kalitesini artırmak için dahili ses yükseltici.
Kondenser mikrofon kullanacak isen harici bir anfiye gerek yok yada ses kartına bilgin olsun bizzat dahili ses yükselticisini test ettim. BM 800 ile beraber. Sonuç mükemmel.

Son düzenleme:
(İleride 1070 veya 1080'e upgrade edeceğim)
GTX 1050 Ti al ve 1070 veya 1080'e yükseltmek yerine 1170 veya 1180'e yükselt. Zaten yükseltilecek şeye çok para bayılmaya gerek yok. Bu da sana yeter, amacına hizmet eder bence. Eksiklik hissedeceğini asla düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Bende aylardır karşılaştırmalarına bakıyorum dostum da oyun olarak sen 1060 öne geçiyor diyebilirsin. Gerisinde kesinlikle daha düşük. Oyun oynayacaksan 1060 alıp 1070e geçmek saçma. Aralarında 600 oynuyor. 600 için 2.200 lük ekran kartını cıkarıcak mısın? Bekle direk 1070 al.
Monitör içinde oyun oynamayacağım diyorsun. TN senin için değil. Ya va ya IPS. Yazılım tasarım yapıyorsan, renkler önemliyse IPS.
İleride TN monitör de alabilirim busorun değil. Lakin öncelik gözlerim ve renkler sonucta işim öncelikli. IPS panel düşüyorum. Viewsonic nasıl sizce IPS panel 24 inch monitör olarak?
GTX 1050 Ti al ve 1070 veya 1080'e yükseltmek yerine 1170 veya 1180'e yükselt. Zaten yükseltilecek şeye çok para bayılmaya gerek yok. Bu da sana yeter, amacına hizmet eder bence. Eksiklik hissedeceğini asla düşünmüyorum.
Bunu düşünmüştüm lakin bu tür destekleyici bir yoruma ihtiyacım vardı. Teşekkürler öyle yapacağım doğru, bu şekilde çok daha mantıklı 1 sene sonra 1080'e çıkabilirim.
Kasa bence değişmeli.
Hangi kasayı önerirsiniz?
Thermaltake View 31 Serisi nasıl peki?
Ben de daha yeni topladım.
PRIME X470-PRO | Anakart | ASUS Türkiye
Anakartı kullandım sebebim ise.
1-Fiyatının fazlasını vermekte daha pahalı anakartlar ile karşılaştırdım.
2-Geniş RAM destek listesi.
3-XMP yerine DOCP var. RAM leri sorunsuz bir şekilde kendi frekansında kullana biliyorsun.
4-Kullanılan onboard ses çipi ve özellikleri.
Crystal Sound 3 özellikli Realtek® S1220A 8 Kanallı Yüksek Tanımlı Ses CODEC
- Ön ve arka kulaklık çıkışları için empedans hissi
- Destekler: Jack-detection, Çoklu akış, Ön Panel Jack-retasking
- Kulaklık ve hoparlörler için en yüksek ses kalitesini artırmak için dahili ses yükseltici.
Kondenser mikrofon kullanacak isen harici bir anfiye gerek yok yada ses kartına bilgin olsun bizzat dahili ses yükselticisini test ettim. BM 800 ile beraber. Sonuç mükemmel.
Yurtdışından getirteceğim GIGABYTE Aorus'u bu yüzden hemen hemen aynı fiyata denk geliyor sizin bahsettiğiniz ile.
Teşekkür ediyorum. Hocam ekran kartı olarak 1050 almaya karar verdim. Sebebim şu 1 sene içinde 1080 alacağım. O yüzden gereksiz masraf yapmak istemiyorum. İhtiyacım için yeterli şu an 1050. Monitör olarak da 27 inch hiç kullanmadım doğrusu sizce biraz fazla büyük gelmez mi diye düşündüm fakat tasarım için güzel olabilir. Yazılım konusunda 21 ile 24 arası ideal oluyor yoksa.

Son olarak anakartlarda x470lerde 1k altında kırpma oluyor diyorlar. Yani ucuz modellerde kırpma oluyormuş özelliklerde ne kadar doğru bilmem fakat işlemci, ram ve anakart benim için çok önemli sistemin diğer parçalarını ileride yenileyebilirim fakat bunlar demirbaş olacak. Bu yüzden şayet GIGABYTE Aorus daha iyiyse yurtdışından onu getirteceğim 1k tutuyor.

Kasa konusunda hem fikiriz :) Psu gayet iyi diğer parçalar konusunda hemfikiriz.

Son düzenleme:
O kasaya 650₺ vereceğine, 700₺’ye Enthoo Evolv var. Benim de çok istediğim bir kasa ama bütçeyi zorluyor. Size kısmet olur inşallah. Bu fiyattan bu kasayı kaçırmayın. Normalde 1000₺’den satılıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı