Ryzen 7 2700X Anakart Önerisi

zRskill

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem planlıyorum ve bu sistemde Ryzen 7 2700X kullanacağım, başlıkta da yazdığı üzere bu sistem için anakart konusunda bir miktar kararsızlık yaşıyorum. Daha önce bu işlemci için açılmış olan anakart konularını inceledim ancak açıkçası istediğim verimi alamadım, zaten ben de sizden onlarca model arasından model istemeyeceğim kafamda olan modeller arasından soracağım. Sistemde GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB ekran kartı ve GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz/3200MHz CL16 veya GSKILL 8GB TRIDENT Z RGB LED DDR4 3000MHz/3200Mhz CL16 RAM kullanmayı düşünüyorum. Şu an için çok bilgim olmadığıdan dolayı O.C. işlemine kalkışmayacağım ancak ilerisi için kararsızım, sistemi genel anlamda oyun ve bazı iş/okul programları için kullanacağım.

Kullanmayı düşündüğüm anakartlar ise şunlar;

Eğer X470 serisi anakartlara gerek yok, B450 al derseniz de o konuda da aklımdaki kartlar şunlar;

Yukarıda bahsi geçen modeller dışında model önerip fikrini belirtmek isteyecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim ancak bu modeller dışında bir model olmayacak sistemde. Sizlerin görüşü benim için oldukça önemli, fikrini belirtecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Başta kullandığınız "-" karakterini silerek düzenleyin ki linkleri görelim.

Başta kullandığınız "-" karakterini silerek düzenleyin ki linkleri görelim.
Kusura bakmayın, not defterindeki listeme alışkanlığımdan o şekilde kullandım.
Oyun ve günlük kullanım için 3600 çok daha önde onu almanızı öneririm.
Bu arada B450 alacaksanız Tomahawk Max,X470 olarak Gaming Plus Max öneririm.
3600 modeli aslında aklımda olan bir model ancak her ne kadar tek parça alımında aralarında fark olmasa da hazır sistemlerde aralarında ciddi farklar oluşabiliyor. Monitör ihtiyacım da bulunduğu için 2700X'e yöneldim, eğer Black Friday kapsamında 3600/3600X'li uygun bir sistem bulursam benim de niyetim 3000 serisine yönelmek.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı