Ryzen 2700X ve RTX 2080 sistem düşük performans ve FPS düşmesi

ksn

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni toplamış olduğum sistemin parçası olan MSİ X470 Gaming Pro Carbon anakart, Ryzen 7 2700X ve 2x8 16GB 3200MHz RAM ile uyumsuz çalışmasından dolayı oyunlarda FPS düşüşü, takılma, donma, seste ani bozukluk, arada mavi ekran hatası, oyun çökmesi gibi sorunlar yaşadım.

Araştırmadığım, yapmadığım işlem kalmadı. Sorunun kaynağını bulamadığım için hem çok sinirli hem de çok üzğündüm. Bu sisteme 2000 euro para harcadım. RTX 2080 ekran kartıyla 1920x1080 144Hz monitörde şaka gibi 40 FPS gibi bir performans katili degerlerle uğraştım.

Sözün kısası arkadaşlar dün akşam BIOS güncellemesi yayınladı MSI ve güncelledim FPS 40, 50 degerlerden 95, 100, 110 gibi degerlere çıktı. Donma, takılma sorunları bayağı düzeldi ama tam olarak düzelmedi.
RTX gibi bir ekran kartıyla 100 FPS almak normal degil. Bu anakartın garantisi hala var ve bu anakartı iade etmek istiyorum.

İade sonrası hangi X470 yonga setli anakartı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2080'i 1080P'de kullanmak biraz hakaret olmaz mı RTX 2080'e? 😊
FearlyGhost'a katılıyorum. ASUS ROG X470-F alabilirsiniz. Bana göre MSI'ın "Gaming Plus" adlı modelindeki anakartlar çok boş ve kıytırık. Alternatif olarak GIGABYTE Aorus X470 Ultra Gaming alınabilir.

Bu konuda beni eleştirenler ve 'bende problem yok' diyenler çok olacak ama AMD'nin uyum problemleri çok can sıkıyor. Denk gelirse tabi ki.
İşlemci için de 15 gün içindeki cayma hakkını kullanarak 1080p çözünürlük için Intel anakart ve işlemciye geç kurtul.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konuda beni eleştirenler ve 'bende problem yok' diyenler çok olacak ama AMD'nin uyum problemleri çok can sıkıyor. Denk gelirse tabi ki.
İşlemci için de 15 gün içindeki cayma hakkını kullanarak 1080p çözünürlük için Intel anakart ve işlemciye geç kurtul.
Hemen böyle demek yanlış oluyor. Sorun işlemcide olmayabiliyor. Arkadaş BIOS update'den sonra düzeldiğini belirtti. Anakart sorunlu olabilir.

Fiyatlar:

Alırkende o kadar araştırma yaptınız mı eceba? Merak ettiğim şeylerden biri bu. RTX 2080, 1080p'de kart kendini yorup çalışmaz 4K kartı o.

Konuya dönücek olursak RAM'lerin uyumsuz olduğunu sanmıyorum, RAM'leri anakart kitapçığındaki gibi slotlara taktıysanız DUAL çalışması gerekiyor kafanıza göremi taktınız onuda?

Tavsiyem tekrardan temiz bir kurulum yapmanız, gerekirse yeniden indirin Windows sitesi üzerinden. Sonrasında chipset ve ekran kartı sürücülerini sitelerinden güncel bir şekilde kurup tekrar denemeniz.

Tüm bileşenleri yazarsanız bizde bir sisteme göz atabiliriz.

MSI Afterburner ilede değerleri paylaşmanız iyi olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatlar:
Anakartı ve işlemciyi satmak o kadar kolay değil. İade konusunda da sorun çıkarıyorlar. Yanlış yönlendirmeyin. Gereksiz olur. Yazılımsal bir sorun olma ihtimali daha yüksek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı