Ryzen 2700x vs 9700k oyun için işlemci tavsiyesi

1080p için hiç 2700x önerildiğini görmedim. Genelde 2K için öneriliyor, İntel'in tek çekirdek performansı daha iyi olduğu için. Sürekli forumda açılan 2700x 1080p drop ve donma sorunlarından gına gelmişti bir ara. Araştırmanı tavsiye ederim.
Hocam korku saldın içime 😁 Gerçekten 1080p'de böyle bir sorun var mı iyileştirmeler olduğunu duymuştum ama
Anakartınız müsaitse aynı model gtx 1070'den alıp SLI yapmanızı öneririm.
Mini itx olduğu için istesemde yapamam hocam

Aslında 1070 ekran kartım var.Bunu kaç tl'ye satabilirim,rtx 2060 alabilirim aslında.
1070'i satıp 2060 almak akıl işi değil. Şuan için yapmanız gereken en mantıklı seçenek ikinci el uygun fiyata 2600X almak ve keyfini çıkarmak. GTX 1070, 1080P oyun oynamak için harika bir ekran kartı.

Hocam korku saldın içime 😁 Gerçekten 1080p'de böyle bir sorun var mı iyileştirmeler olduğunu duymuştum ama

Mini itx olduğu için istesemde yapamam hocam
Vallahi forumda çok konu açılıyor 2700x 1080p'de drop, donma olarak. Araştır bak bir ton bulursun. Ama ben kullanmadığım ve test etmediğim için fikrimi söyleyemiyorum. Sadece İntel'in tek çekirdek performansı daha iyi olduğundan 1080p için en uygunu diyebilirim. Ryzen 3000 serisi tek çekirdek performansı olarak geçecek diyorlar İntel'i. Sabredebilirsen bekleyebilirsin. Yaza geliyor sanıyorsam. Bende 9700K alabilirim bu hafta fakat beklemeyi düşünmüyor değilim.

Vallahi forumda çok konu açılıyor 2700x 1080p'de drop, donma olarak. Araştır bak bir ton bulursun. Ama ben kullanmadığım ve test etmediğim için fikrimi söyleyemiyorum. Sadece İntel'in tek çekirdek performansı daha iyi olduğundan 1080p için en uygunu diyebilirim. Ryzen 3000 serisi tek çekirdek performansı olarak geçecek diyorlar İntel'i. Sabredebilirsen bekleyebilirsin. Yaza geliyor sanıyorsam. Bende 9700K alabilirim bu hafta fakat beklemeyi düşünmüyor değilim.
Eğer 2k ve üzeri kullanıcak olsaydım 2700 iyi bir seçim olurmuydu ?

Hep öyle yorumlar gördüm genel olarak. 2K için kullanılacaksa 2700x çok iyi bir seçim diyorlardı.
Hocam ryzen 3'ler ne zaman gelir bir tarih varmı ?
Sıfır alacaksanız 2600 almanız daha mantıklı olur ancak ikinci el fiyatlarında 2600 ile 2600x arasında çok az fark var.
hocam 3400 3600 mhz ramleri destekliyormu 2600x

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı