Çözüldü Ryzen 3 1200 14nm İşlemci temel frekans hızlarına ulaşamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UserBey

Centipat
Daha fazla  
İşlemcim Ryzen 3 1200 14nm versiyonu, internetten baktığım zaman temel frekans hızı 3.1 GHz Boost clock 3.4 GHz yazıyor ama benim işlemcim yük altında bile Max 3.05 GHz'e ulaştı. Ben bu GHz'i nasıl arttırabilirim? Boost clock hızlarına ulaşmak istiyorum.

unknown.png

Çözüm
Gigabyte B450M S2H anakartım.
Stok soğutucu ile 3, 4 GHz yapabiliriz diye düşünüyorum. OCCT stres testinde olan voltaj değerleri nelerdir? Ona göre optimal değerler bulalım.
Sorun garip değil. Yükte olmadığı için düşük hızda çalşıyor. OCCT ile yük bindirip bakın.
Yükte de aynı.

Core Performance Boost' u Auto' dan Enable olarak değiştirebilirsiniz. Normalde düzelmesi gerekiyor.
Gigabyte B450M S2H anakartım.
Stok soğutucu ile 3, 4 GHz yapabiliriz diye düşünüyorum. OCCT stres testinde olan voltaj değerleri nelerdir? Ona göre optimal değerler bulalım.
Sorun garip değil. Yükte olmadığı için düşük hızda çalşıyor. OCCT ile yük bindirip bakın.
Yükte de aynı.

Core Performance Boost' u Auto' dan Enable olarak değiştirebilirsiniz. Normalde düzelmesi gerekiyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı