Ryzen 3 1200 AF Sistem Nasıldır?

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar 12 Mayıs tarihinde sipariş vermiştim, parçaları, pandemi döneminde olduğu için bir de tek site üzerinden topladigim için şuana göre 200TL gibi fazla geldi, sistem şu.

Ryzen 3 1200 AF.

MSI A320M'a Pro Max.

G.Skill 8 GB 3000 MHz CL16 RAM.

1TB WD Blue.

Aerocool Tomahawk'a 400.

Bu sistemi normalde o tarihte 2090 TL civarına toplayacaktım fakat bir parça stokta olmadığı için 100TL fazla vermek zorunda kaldım, bugun fiyatlara baktım 9100F tabanlı bir sistemi aynı fiyata toplayabilirmişim.

Sizce Intel mi toplamalıydım?

Not: Ekran kartına bütçem olmadığı için 9500GT ile idare ediyorum.

9100F çok çok daha güçlü ve 1650 Super falan besleyebiliyor keşke onu alsaymışsın ama aldığın zamanlarda fiyatı 1600 AF'ye yakındı diye biliyorum ama en mantıklısı APU çünkü ekran kartı lazım.

Hocam o zaman rica etsem sadece Hepsiburada üzerinden 2100TL'ye ekran kartsız bir sistem toplar mısın?

Hepsiburada olması zorunluydu çünkü.

İşlemci ve kasa çok ciddi zararlar ettirdi. Onların parasını da anakarttan kesince ortaya böyle bir şey çıktı.

İşlemci ve kasa çok ciddi zararlar ettirdi. Onların parasını da anakarttan kesince ortaya böyle bir şey çıktı.

Hocam bu kasa cidden çok kötü, bende olan önü mesh, ayrıca depolama 500, zaten bana zararı anakart ve RAM yaptırdı diğer parçalar uygundu, RAM'e 350 anakarta 540 vermiştim, biliyorum çok pahalı ikisi fakat o gun alamazsam daha da alamazdim.

Hocam bu kasa cidden çok kötü, bende olan önü mesh, ayrıca depolama 500, zaten bana zararı anakart ve RAM yaptırdı diğer parçalar uygundu, RAM'e 350 anakarta 540 vermiştim, biliyorum çok pahalı ikisi fakat o gun alamazsam daha da alamazdim.
Çok kötü evet. Neden mi? Çünkü hem bütçe düşük hemde farklı sitelerden toplayarak daha ucuz fiyatlara aynı bileşenleri alma şansınız yok. Hepsiburada şartı varmış çünkü.

Çok kötü evet. Neden mi? Çünkü hem bütçe düşük hem de farklı sitelerden toplayarak daha ucuz fiyatlara aynı bileşenleri alma şansınız yok. Hepsiburada şartı varmış çünkü.

İşte bende onu diyorum hocam, asıl sorum zaten şu, bu fiyata o dönemki piyasaya göre iyi mi, zaten 1200 AF'nin gücünü biliyorum, sorum fiyat performans açısından, ayrıca arkadaşın topladığı sistemi o dönem aynısını yaptığımda 2600 civarı bir şeydi, APU'yu çok düşündüm ama aradaki farka deymiyecegini bildiğim için topladım, bu sisteme RX 560 veya 570 alacağım en fazla 3 ay içinde, sizce iyi mi?

İşte bende onu diyorum hocam, asıl sorum zaten şu, bu fiyata o dönemki piyasaya göre iyi mi, zaten 1200 AF'nin gücünü biliyorum, sorum fiyat performans açısından, ayrıca arkadaşın topladığı sistemi o dönem aynısını yaptığımda 2600 civarı bir şeydi, APU'yu çok düşündüm ama aradaki farka deymiyecegini bildiğim için topladım, bu sisteme RX 560 veya 570 alacağım en fazla 3 ay içinde, sizce iyi mi?

RX 570 alırsanız ayarları olabildiğince yüksekte tutmanız gerekiyor darboğazın en aza inmesi için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Şu videoyu izleyin darboğaz yapsa bile en fazla %10'luk darboğaz yaşatıyor GTA V gibi işlemci odaklı bir oyunda.

Çok bir şey beklemeyin. İdare eder diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı