Ryzen 3 1200 GTX1050 Ti ani FPS düşüşleri

Jack Lector

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, oyun sırasında son zamanlarda çok sık ani FPS düşüşleri yaşamaya başladım, sizce sebebi nedir, nasıl düzelir? Bir de oyun açıkken performans bölümüne baktığımda %100 kullanım görüyorum sizce bu kötü bir şey midir?

Sistem: AMD Ryzen 3 1200 işlemci, GTX1050 Ti ekran kartı, 8 GB RAM, 1TB HDD

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    43,2 KB · Görüntüleme: 48
Kullanımın %100 olması normal bir olay. Sisteminiz güçlü değil, hem işlemci tarafı hem de ekran kartı tarafında. Hangi oyunlarda, hangi ayarlarda oynuyorsunuz?

Hangi oyunda problem yaşıyorsun? Isı değerlerin nasıl? Sisteme öncelikli olarak SSD eklemeni öneririm. HDD'den kaynaklı droplar olabilir. Tek kit RAM oyunlarda düşük FPS verir. Günümüz oyunları için elindeki CPU yetersiz.
SSD eklemeyi düşünüyorum, ets2 falan oynuyorum aslında çok sistem isteyecek oyun oynamıyorum ama ilginçtir ki BF1 de cayır cayır oynuyorum sorun yok, Ets2 açıyorum ara ara takılmalar okuyor ufak. Hocam inan hiç bilmiyorum ısı değerine nerden bakıldığını falan.
Kullanımın %100 olması normal bir olay. Sisteminiz güçlü değil, hem işlemci tarafı hem de ekran kartı tarafında. Hangi oyunlarda, hangi ayarlarda oynuyorsunuz?
Sağolun hocam normalse iyi ozaman Ets2 de yüksek oynuyorum, BF1 de orta oynuyorum ama ets2 de takılma oluyor bazen.
Sağolun hocam normalse iyi ozaman Ets2 de yüksek oynuyorum, BF1 de orta oynuyorum ama ets2 de takılma oluyor bazen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı