Ryzen 3 1200 sistem için RAM tavsiyesi

berkbener

Hectopat
Merhabalar bir RAM tavsiyesine ihtiyacım var.
İşletim sistemim.
GeForce 1050 Ti.
Ryzen 3 1200.
Anakart ASUS A320 mk.
RAM Aegis 2133 MHz 8 GB.
RAM eklemek istiyorum fakat anakartım 3000 MHz'e kadar işlemcim ise 2677'e kadar destekliyor. Benim RAM modelimin muadilleri şu an piyasada yok Kingston Hyper X furry 16 GB 2400 MHz takmayı düşünüyorum sizce 2X 8 GB kit mi almalıyım yoksa tek 16 GB 2400 mü almalıyım? Marka tavsiyes olan var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam aynısından almaya özen gösteririm.
Fiyatı çok yüksek geldi bana onun yerine sadece 16 lık düşünmüştüm
Dual Kit almanız daha iyi olur. Yüksek frekans RAM alsanız da bir sorun olmaz, ileride işlemci değiştirirseniz de işinize yarar.
Yani mesela dual kit aldım ama 3000 mhz ama ilemci karşılamıyor bi sorun yaratmaz diyorsunuz doğrumu

Fiyatı çok yüksek geldi bana onun yerine sadece 16 lık düşünmüştüm
Elinizdekini satın, 2 tane 8 GB'lık alın. İşlemciniz RAM MHZ'si seçmez onlar çok farklı şeyler siz ne kadar takarsanız XMP açık şekilde o hızda çalışır. Birde çift kanal olmasından ötürü aynı RAM'den almanızı veya satıp 2 tane aynı model 8 GB almanızı istedim. Performans artışı oluyor.

Elinizdekini satın, 2 tane 8 GB'lık alın. İşlemciniz RAM MHZ'si seçmez onlar çok farklı şeyler siz ne kadar takarsanız XMP açık şekilde o hızda çalışır. Birde çift kanal olmasından ötürü aynı RAM'den almanızı veya satıp 2 tane aynı model 8 GB almanızı istedim. Performans artışı oluyor.
Tamam ozaman teşekkür ederim bilgi için öyle yapacağım.

Geri
Yukarı