Ryzen 3 1200 sistemde OC çalışmıyor

The Victor

Centipat
Daha fazla  
Efendim işlemcim Ryzen 3 1200 çok eski bir işlemci ekran kartım işlemcime göre iyi RX 570 var. İşlemcime O.C yapmaya karar verdim. BIOS ayarlarından CPU Ratio'yu 3.1 idi 3.9a çektim ve voltajıda 1.088V'ye 0.3v ekledim. Çalıştı sanırsam fakat görev yöneticisinde temel hız 3,90 yazar iken solunda yazan hız 3.1'in üstüne çıkmıyor hep altında kalıyor gittim. Bir sürü sekme açtım zorlamak için fakat hiçbir şekilde 3.1'i geçmedi 3.08'e kadar geldi maksimum, nedeni nedir bilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (164).png
    Ekran Görüntüsü (164).png
    47,8 KB · Görüntüleme: 25
Anakartta OC mod açıksa ya da Auto ise normal yap, windowstada güç yönetimini yüksek performans yap düzelir herhalde, bir başka ihtimalle de stabil olmadıgından açılmaz resetleyince BIOS kendini resetler.

A320M pro-m2

Anakartta OC mod açıksa ya da Auto ise normal yap, windowstada güç yönetimini yüksek performans yap düzelir herhalde, bir başka ihtimalle de stabil olmadıgından açılmaz resetleyince BIOS kendini resetler.

Ne dediğini anlamadım. BIOS'a girdim işlemi yaptıktan sonra en son bıraktığım gibiydi zaten çıkarken de kaydediyim mi? Diye sormuştu. CPU ratio Auto'daydı yanında da 3.10 GHz yazıyordu Auto yerine 3900 yazdım. Ve ve yanında ki 3.10 da 3.90 oldu neyse çıktım BIOS'tan görev yöneticisinde temel hız 3.10 yazıyordu kapat aç yapınca temel hız düzeldi 3.90 oldu fakat hız kısmına baktığımda ilk açıldığında 1 kere 3.28 gördüm onun dışında daha da görmedim grafikte maksimum da 3.08 yazıyor CPU-Z'den baktığımda 3098 yazıyor ekran kartı driverından baktığımda da 3.1 GHz'yi görüyorum fakat yine ekran kartı driverinde sistem kısmına geldiğimde tıpkı Görev Yöneticisi gibi 3.90 yazıyor resim yükledim resimde görüldüğü gibi 10 sekme açtım işlemciyi köklemek için grafikten de anlaşıldığı üzere adeta 3.1'e gelince cetvel misali düz çizgi çiziyor çıkmıyor üstüne fakat sözde temel hız 3.90 onun dışında ayrıyeten BIOS resetlemekten kastını da anlamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (166).png
    Ekran Görüntüsü (166).png
    49,7 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
A320 moboda overclock yapamazsın boşa uğraşma.

Bilgisayarın birkaç aylık ömrü kaldı bari sömüreyim dedim de yapamadık.

A320 moboda overclock yapamazsın boşa uğraşma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki adam nasıl yapıyor anlamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı