Ryzen 3 1200 ve GT 1030 oyun performansı

Son nesil oyunlarla işim yok abicim 720p'de medium ayarlarda gta5, pubg,csgo,mta,fortnite,fifa 19 gibi oyunlar oyniyacağım zaten 1-2 sene sonra rx570 geçeceğim.
Ben dikkatli okuyorum da sen okudugunu anlayabiliyor musun? Sen yazdin, fikrimizi sordun biz de belirtiyoruz. Kotu bir kart, o parayi etmez. Basin agrir. Su anki oyunlarda o 60-70 FPS ler hayal.
Bu oyunadığım oyunlar da 720 veya 1080p medium ayarlarda 60-70 fps'yi gayet rahat oynatıyor ben onu demeye çalışıyorum.
Yerine 3200G ya da 2200G al ekran kartı alma ama RAM'den çalması gibi bir dezavantajı olur.
Artık çok geç ama şuan oynadığım oyunları gayet 1080p de akıcı oynatıyor 1 - 2 seneye rx570 geçeceğim zaten.

Son nesil oyunlarla işim yok abicim 720p'de medium ayarlarda gta5, pubg,csgo,mta,fortnite,fifa 19 gibi oyunlar oyniyacağım zaten 1-2 sene sonra rx570 geçeceğim.
Neredeyse ayni paraya su anda RX 570 alabiliyorsun. Hatta ikinci elde daha ucuza. Ama tercih senin. Gidip 1030 da alabilirsin. Ben asigim, 1030'suz yapamam diyorsan hayatta basarilar. Ne diyelim.

Neredeyse ayni paraya su anda RX 570 alabiliyorsun. Hatta ikinci elde daha ucuza. Ama tercih senin. Gidip 1030 da alabilirsin. Ben asigim, 1030'suz yapamam diyorsan hayatta basarilar. Ne diyelim.
2.ellere pek güvenim yok. Zaten 1,2 yıla rx580 veya gtx1070 ekran kartına geçeceğim.

AMD Ryzen 3 1200, ASUS PH GT1030, Corsair 8 GB RAM 3000MHz, Gigabyte B450M SH2, JD240GB SSD. Full HD monitörüm zaten yok yani oyunları 720P oynayacağım. Bu sistemle 720P'de GTA 5 medium ayarlarda, PUBG 720P orta seviye ayarlarda(gölgeler ve efektler çok düşükte) rahatça oynayabilecek miyim acaba? YouTube'de bu ayarlarda rahatça PUBG, GTA 5 oyunlarında 70-80 FPS falan alıyorlardı. 720P görüntüde ama ben bir de sizlere sormak istedim.
Pubg 720p lowda gt 1030 ile 50 fps bile göremezsin. Tavsiyem R3 2200g veya üstü ve Rx 570 kullanman. İkisi de ikinci elde sorunlu olmaz. Seçtiğiniz islemci ve özellikle ekran kartı parasını hak etmiyor ve para israfı.

Pubg 720p lowda gt 1030 ile 50 fps bile göremezsin. Tavsiyem R3 2200g veya üstü ve Rx 570 kullanman. İkisi de ikinci elde sorunlu olmaz. Seçtiğiniz islemci ve özellikle ekran kartı parasını hak etmiyor ve para israfı.
Kimseyi dinlememekte kararli. Bir mesajinda "1 - 2 seneye rx570 geçeceğim zaten. " dedikten hemen sonraki mesajinda "Zaten 1,2 yıla rx580 veya gtx1070 ekran kartına geçeceğim. " diyor. Tutarliligi yok soylediklerinin. Bence tavsiye istemek yerine aldigi sistemi onaylatip rahatlamakti amaci. Yanlis kararlar vermis. Sistem yeniyse iade etme hakki var ama kullanmakta israrci. Kendi tercihi.

Ryzen 1200 işlemci ve GT 1030 almak yerine, bünyesinde GT 1030 ayarında ekran kartını barındıran Ryzen APU işlemcilerden mümkün olan en yükseği alınabilirmiş. Eğer sistem alınmış ve yapacak bir şey yoksa arkadaşın hevesini kursağında bırakmanın anlamı da yok. Hayırlı olsun güle güle kullanın demekten başka söylenecek hangi şey sistemin alınmış ve geri dönüşü olmadığı gerçeğini değiştirecek ki bu söylemlere ihtiyaç duyalım.
Yani seçimler yapılmadan önce doğru tavsiyelerin alındığından emin olunsaymış arkadaşın elindeki bütçe ile alabileceği, ilerde en zahmetsiz şekilde yükseltebileceği bir sistem tavsiyesi yapılabilirmiş ama olmamış, yapacak bir şey yok. İleride almayı düşündüğünüz çok daha güçlü ekran kartları muhtemeldir ki bu işlemci ile sıkıntı yaşatacaktır. O gün geldiğinde mutlaka bütün sisteminizi ve bütçenizi belirttiğiniz bir başlık oluşturun ki doğru yardımı almanız mümkün olsun.

2.ellere pek güvenim yok. Zaten 1,2 yıla rx580 veya gtx1070 ekran kartına geçeceğim.
İkinci ele güvenemem diye bir şey yok dostum. Rx 570 gibi bir kartla mining yapmak gibi bir manyaklık yapacak insan yok. Konuşursun halledersin. 2. Elden korkmaniza gerek yok. 2. El işlemciden çekinmek hele ki tam pimpiriklilik. İşlemcinin bozulması için üzerinde tepinmeleri lazım.

Bu oyunadığım oyunlar da 720 veya 1080p medium ayarlarda 60-70 fps'yi gayet rahat oynatıyor ben onu demeye çalışıyorum.

Artık çok geç ama şuan oynadığım oyunları gayet 1080p de akıcı oynatıyor 1 - 2 seneye rx570 geçeceğim zaten.
Madem 60-70 FPS aldığını biliyorsun neden konu açıyorsun ? Bence de arkadaşın dediği gibi sistemi onaylatıp kendinizi rahatlatmaya çalışıyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı