Ryzen 3 1200 ve GTX 1050 Ti Sistem Oyunlarda Donma Sorunu

Wpoln

Hectopat
Daha fazla  
Önceden Windows 8 32 bit kuruluydu. Şu an Windows 10 64 bit kurulu ve BIOS, Windows, NVIDIA Drıver vs. hepsi en güncel durumda. Fakat nedense oyunlarda (PUBG, LOL, CS:GO..) oyun bir anda donuyor. O an oyundan gelen ses gelmeye devam ediyor. Alt+TAB(Sonrasında Windows çubuğu gelip oyunun görüntüsünü kalıyor.) Ctrl+Alt+Del gibi komutlar çalışırken, görev yöneticisi dahil oyun hiçbir yerden kapatılmıyor. Genellikle oyun sürürlükte olduğu için acelem oluyor ve bu sebepten arkada Google gibi uygulamalar kullanabiliyor muyum denemedim. Fakat Discord açıksa ses gelmeye devam ediyor. Bu sorun Windows 8 32 bit yüklü olduğunda yaşanmıyordu. Fakat sistemi tam anlamıyla kullanabilmek için yükselttğimde sorunların çözüldüğünü umarken, vasat bir durumla karşı karşıyayım.

Sistem Özelliklerim:
  • AMD Ryzen 3 1200
  • ASUS Prıme B350M-A
  • Kingston HyperX DDR4 8GB RAM 2133MHz
  • NVIDIA GEFORCE GTX1050TI
Tek sorunum eskiden disk Windows kurulurken bölünmüştü. Fakat şu an sadece C: olarak kullanıyorum bununla bir alakası var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Ben de R3 1200+1050ti'li bir sistem toplayacağım. Sormak istediğim Rust oyunu oynanabilir mi? Oynanirsa sizce hangi ayarlarda oynanır?

İşlemci ve ekran kartı oluyor ama oyun minimum 8GB RAM istiyor. RAM yüzünden sorun yaşayabilirsin. Hele birde Ryzen'de tek modül RAM kullanırsan FPS biraz düşük olabilir.

8GB yetmeyebilir. Üstelik Ryzen'de RAM MHz'si çok önemli. 2133 biraz yavaş kalabilir. Steam'da 2 saat iade hakkı var. İndirirsin, bakarsın, kasıyorsa iade edersin.

Tamam da 1200 ile 1300x'in arasından çok fark yok ki. 1300x 1200'in neredeyse boostlanmış hali. Ekran kartından kısıp işlemciye yüklenirseniz bu sefer de aldığınız FPS'i bile alamazsınız. Bu arada SSD'nin oyundaki takılmalara etkisi yoktur. Sadece oyun SSD'ye kuruluysa ''Loading..." kısımları hızlı yüklenir. BF1'deki takılmaların sorununu araştırırken bir arkadaş 8 GB RAM'in az geldiğini söylemiş , olabilir.
[Çözüldü] Battlefield 1 Multiplayer Kasma Sorunu

Doğru 1200 ile 1300x'in arasından çok fark yok.1200'ü overclock yaparak 1300x le aynı seviyeye getirebilirsin o da oyunlarda pek afaki fark yaratmaz.

Önceden Windows 8 32 bit kuruluydu. Şu an Windows 10 64 bit kurulu ve BIOS, Windows, NVIDIA Drıver vs. hepsi en güncel durumda. Fakat nedense oyunlarda (PUBG, LOL, CS:GO..) oyun bir anda donuyor. O an oyundan gelen ses gelmeye devam ediyor. Alt+TAB(Sonrasında Windows çubuğu gelip oyunun görüntüsünü kalıyor.) Ctrl+Alt+Del gibi komutlar çalışırken, görev yöneticisi dahil oyun hiçbir yerden kapatılmıyor. Genellikle oyun sürürlükte olduğu için acelem oluyor ve bu sebepten arkada Google gibi uygulamalar kullanabiliyor muyum denemedim. Fakat Discord açıksa ses gelmeye devam ediyor. Bu sorun Windows 8 32 bit yüklü olduğunda yaşanmıyordu. Fakat sistemi tam anlamıyla kullanabilmek için yükselttğimde sorunların çözüldüğünü umarken, vasat bir durumla karşı karşıyayım.

Sistem Özelliklerim:
  • AMD Ryzen 3 1200
  • ASUS Prıme B350M-A
Tek sorunum eskiden disk Windows kurulurken bölünmüştü. Fakat şu an sadece C: olarak kullanıyorum bununla bir alakası var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sorun çözüme ulaştımı hocam. Aynı sorun bende de var.

Benim sistemimde GTX1060, 1300x ve RAM ler 3000 mhz herşey güncel olmasına rağmen yazdığın sorunlar var. Donuyor işlem yapılmıyor yeniden başlat yapıyorum düzeliyor kafasına göre hareket ediyor.
W10 iki kere ben kurdum bir kere bilgisayarcıya kurdurdum eski sürüm kurmuş şuan 1709 indiriyorum tekrar deneyeceğim ama ağlamak üzereyim bu kadar para verdim aldım düzelmedi.
CS:GO da takılmalar oluyor, PUBG de youtube videolarına göre FPS leri düşük ultra da aynı low da aynı veriyor. Arkadaşta 1050 var benden çok FPS alıyor saçma bir durumdayım.

Sistem Özelliklerim:
  • AMD Ryzen 3 1200
  • ASUS Prıme B350M-A

Arkadaşım Sorunu çözemediysen 1-2 ay önce aynı sorunu yaşamıştım ve çözdüm sonunda.
Anlatmak gerekirse öncelikle ekran kartı driverini ddu ile temiz kaldırma yaptım güvenli modda daha sonra
Benim ilk yüklediğim ekran kartı driverı sürümünü yani 15 kasım 2017 yi yüklüyim dedim bakalım kasma devam edecekmi daha sonra yüklediğimde baktım ki masaüstünde bile deli gibi kasıyor.Onun üzerine ekran kartı driverini geforce experience ile son güncel haline güncelledim.Ve hiçbir sorunum kalmadı.
Hani ben böyle çözmüştüm sorunumu istersen bir dene oyunlarda gelen ani ses kasması ile pc kasması sorunum çözülmüştü umarım yardımcı olmuşumdur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı