Ryzen 3 1200'e OC yapmak

LastbjorN

Centipat
2 Sene önce aldıgım işlemcime birkaç denemenin ardından OC yapmayı beceremedim açıkcası. RX580 8 GB almayı düşünüyorum ve yavaş yavaş sistemi yükseltmeyi düşünüyorum. Bu modelin en azından yükseltene kadar ekran kartıma ayak uydurabilecek şekilde OC çekme şansım var mı? Fikirlerinize açığım.

-RX 580 8 GB
-Ryzen 3 1200 3.1GHz
-A320M-E
-8 GB RAM
-600W 80Plus PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Sene önce aldıgım işlemcime birkaç denemenin ardından OC yapmayı beceremedim açıkcası. RX580 8 GB almayı düşünüyorum ve yavaş yavaş sistemi yükseltmeyi düşünüyorum. Bu modelin en azından yükseltene kadar ekran kartıma ayak uydurabilecek şekilde OC çekme şansım var mı? Fikirlerinize açığım.

-RX 580 8 GB
-Ryzen 3 1200 3.1GHz
-A320M-E
-8 GB RAM
-600W 80Plus PSU
Ne yazık ki anakart değişmeli O.C için. Farklı yollar ile atılabiliyor ama bu zamanda anakart zarar görüyor.

AMD, A320 chipset'i ile O.C mümkün kılmıyor, en az B350 serisi bir anakarta ihtiyacınız var. R3 1200 işlemcisi fazla ısınmasa dahi tatmin edecek seviyelere gelinmesi için güzel kule tipi soğutma iş görecektir.

Peki fiyat açısından ve performans açısından ileriye dönük bir anakart öneriniz varmı,anakartın değişmesi gerektiğini bugün farkettim.
B350 Tomahawk kullanıyorum memnunum. B450 Tomahawk modeline veya B450 Gaming Pro Carbon modeline bakabilirsiniz. Uzun ömürlüdür, sonuçta AMD sürekli soket değiştiren bir üretici değil. AM4 platformunda kullanabileceğiniz onlarca işlemci var.

Marka olarak da MSI öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı