Ryzen 3 1300X ve GTX 1050 Ti sistem BF1 %100 işlemci kullanımı sorunu

kubi3015

Hectopat
Yer
Burdur
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ryzen 3 1300X, MSI GTX 1050 Ti OC versıyon PC toplattım 1 ay once.
Bu sıstemle BF 1'de normalde ultra ayarlarda 60-50 arası FPS almam lazım ama en dusuk ayarlarda zor alıyor. Ekran kartı kullanımı low ayarlarda 30-20-40 arası, ultrada 60-70. İşlemci düşük ve yuksek ayarlarda %100'den asagı ınmıyor. Yardımcı olur musunuz?
NOT: BIOS guncelleme yaptırdım, drıverler güncel, sıstem guncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Multiplayer oynuyorsanız olabilecek bir durum. İşlemciye yüklenen bir oyun ve haliyle çekirdek performansının da önemi büyük. Daha yüksek bir çözünürlüğe çıkarak deneyin.
Diğer oyunlar nasıl durum?

Ryzen 3 1300x in allah cezasını versin.:)

Benim sistemimde de sorun var ryzen 3 1300x %100 kullanıyor ve o sırada takılmalar oluyor. ben genellikle PUBG ve CS:GO oynuyorum FPS durumu stabil ve güzel ama rakip şekilde takılmalar var o da takip ettiğim kadarıyla CPU %100 kullanım sorunu.

Ekran kartını zorlayım diyorum grafik ayarlarını arttırıyorum yinede düzelme olmuyor.
1920x1080p sabit
Kenar yumuşatma ve doku ultra yaptım fayda yok (normalde oyun akılıcığı için orta ayarlarda oynuyorum ). Olması gerektiği gibi FPS 10 15 düştü.

Multiplayer oynuyorsanız olabilecek bir durum. İşlemciye yüklenen bir oyun ve haliyle çekirdek performansının da önemi büyük. Daha yüksek bir çözünürlüğe çıkarak deneyin.
Diğer oyunlar nasıl durum?
Dıger oyunlarda Islemcı %80 90 100 arası gıdıp gelıyor ama ekran karıt kullanımı da yuksek yanı ekran kartını kullanıyor sadece battlefield 4 de
Ryzen 3 1300x in allah cezasını versin.:)

Benim sistemimde de sorun var ryzen 3 1300x %100 kullanıyor ve o sırada takılmalar oluyor. ben genellikle PUBG ve CS:GO oynuyorum FPS durumu stabil ve güzel ama rakip şekilde takılmalar var o da takip ettiğim kadarıyla CPU %100 kullanım sorunu.

Ekran kartını zorlayım diyorum grafik ayarlarını arttırıyorum yinede düzelme olmuyor.
1920x1080p sabit
Kenar yumuşatma ve doku ultra yaptım fayda yok (normalde oyun akılıcığı için orta ayarlarda oynuyorum ). Olması gerektiği gibi FPS 10 15 düştü.
benım csgoda arada bır donma oluyordu fps sıkıntım yoktu csgo da en yuksek ayar 1280 1024 çözünürlüğünde 200 rahat alabılıyorum ve ekran kartı ıslemcı kullanımı dusuktu fazla kulanmıyordu

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı