Ryzen 3 1300X ve GTX 1060 Darboğaz Yapar Mı?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Aslında bütçem GTX 1050 Ti ekran kartına yetiyor. Yine de bütçemi biraz zorlayarak almayı düşünüyorum. Belki daha sonra ekran kartımı 1060'a yükseltirim. Yine de darboğaz yapma ihtimali olur mu?

Aslında bütçem GTX 1050 Ti ekran kartına yetiyor. Yine de bütçemi biraz zorlayarak almayı düşünüyorum. Belki daha sonra ekran kartımı 1060'a yükseltirim. Yine de darboğaz yapma ihtimali olur mu?
Hocam 1050 Ti parasını haketmeyen bir kart, onun yerine aynı fiyata veya daha düşük bir fiyata RX 570 alırsanız çok daha iyi olacaktır. Ayrıca RX 570 GTX 1060 3GB ile kapışabiliyor diyebiliriz.

Hocam 1050 Ti parasını haketmeyen bir kart, onun yerine aynı fiyata veya daha düşük bir fiyata RX 570 alırsanız çok daha iyi olacaktır. Ayrıca RX 570 GTX 1060 3GB ile kapışabiliyor diyebiliriz.
Açıkcası fiyatını hak etmediğini iyi kötü biliyorum ancak Nvidia kullanmayı sevdiğim için 10 fpsden vazgeçebilirim.

Evet öyle ben sizin yerinizde olsam gider RX 570 alırım hem daha ucuz hem daha performanslı bir karttır kendisi yani F/P ürünü denilebilir [emoji6]
F/P olarak iyi kart olduğunu biliyorum fakat Nvidia kullanmayı seven biri olduğumdan buna çok dikkat etmiyorum.

Düşük ve orta ayarlarda 30-40 FPS alırım ve üstüne daha fazla para veririm diyorsanız siz bilirsiniz...
Elbette arasıra ikinci el RX 570 & GTX 1060 3gb & 6gb bakıyorum ama 1050 ti alsam bile Gta 5 Veya Pubg (bilgisayar versiyonu) gibi ağır oyunlar oynamadığım için senin dediğin 30-40 FPSleri görmek sık olmuyacaktır. Hem ultra grafik takıntılı biri değilim. Fiyat konusunda da illa sıfır bir 1050 ti bakmıyorum (ikinci el fiyatları daha düşüktür elbet).

Son düzenleme:
Elbette arasıra ikinci el RX 570 & GTX 1060 3gb & 6gb bakıyorum ama 1050 ti alsam bile Gta 5 Veya Pubg (bilgisayar versiyonu) gibi ağır oyunlar oynamadığım için senin dediğin 30-40 FPSleri görmek sık olmuyacaktır. Hem ultra grafik takıntılı biri değilim. Fiyat konusunda da illa sıfır bir 1050 ti bakmıyorum (ikinci el fiyatları daha düşüktür elbet).
Tamamdır o zaman. Güle güle kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı