Ryzen 3 2200G-1050Ti nasıl olur?

lucha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar kasam, Everest Range-7, ekran kartım MSI 1050 Ti, SSD var. Diğer parçalar DDR3 ve eski olduğu için yükseltmek istiyorum. Bütçem de çok kısıtlı olduğu için şöyle bir üçlü bulduk sizin yardımlarınızla. Son defa soruyorum bu üçlü uyumlu mudur alsam bir sıkıntı olur mu? Genelde PUBG oynuyorum. FPS nasıl olur? Sizce şu anki sistemimi satıp 3000 TL civarına daha iyi bir sistem dizer miyim, yoksa aynı sistem mi olur?
[BGCOLOR=transparent]Parçalar ;[/BGCOLOR]
AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz Soket AM4+ 65W İşlemci Radeon RX VEGA 8 Grafik ile YD2200C5FBBOX - Nanokatalog

Gskill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog

MSI B350M PRO-VD PLUS AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) VGA DVI Anakart | ITOPYA

iPhone cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel tavsiye ederim. Zaten ekran kartın varmış. Acelen yoksa İntel için çıkacak ucuz anakartları bekleyip i5 8400'lu bir sistem yap diyorum.

Arkadaşlar kasam, Everest Range-7, ekran kartım MSI 1050 Ti, SSD var. Diğer parçalar DDR3 ve eski olduğu için yükseltmek istiyorum. Bütçem de çok kısıtlı olduğu için şöyle bir üçlü bulduk sizin yardımlarınızla. Son defa soruyorum bu üçlü uyumlu mudur alsam bir sıkıntı olur mu? Genelde PUBG oynuyorum. FPS nasıl olur? Sizce şu anki sistemimi satıp 3000 TL civarına daha iyi bir sistem dizer miyim, yoksa aynı sistem mi olur?
[BGCOLOR=transparent]Parçalar ;[/BGCOLOR]
AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz Soket AM4+ 65W İşlemci Radeon RX VEGA 8 Grafik ile YD2200C5FBBOX - Nanokatalog

Gskill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog

MSI B350M PRO-VD PLUS AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) VGA DVI Anakart | ITOPYA

iPhone cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Merhaba;
Bence ekran kartın olduğu için Ryzen'in 2. nesil işlemcilerine gerek yok. Arkadaşlarımızın dediklerinin hepsi doğru. Ancak herkes Intel'i bir şekilde savunuyor. Performans vs olarak değerlendirmiyorum sürekli soket, uyumluluk vs değiştirmesi benim canımı sıkıyor. Ryzenin 2020 yılına kadar aynı soketleri kullanacağı ve çarpan kilitleri açık olması nedeniyle benim favorimdir (kişiden kişiye değişir kimseyi eleştirmiyorum). Güç konusuna gelecek olursak ryzen 3 1200 kullanan biri olarak, söylüyorum çoğu oyun işlemcinin yetmemesi nedeni ile sıkıntı çıkarıyor. Eğer oyun amaçlı kullanacaksan en düşük r5 1500x ki mümkünse r5 1600 altı almamanı öneririm.
https://i.hizliresim.com/3E5Aq4.jpg
https://i.hizliresim.com/RnAQPj.jpg

işlemcilerin arasında fiyat farkı olduğunu biliyorum. Ancak performans farkı da çok ciddi.
(hızlı resim sitesi ısrarla hata verdi)

resimag.com/p1/60223e6683.jpeg

yukarıda da görebilirsin işlemci performans farkını.
Denildiği gibi B350 serisi ana kartların hemen hemen hepsinde işini görürsün (bana göre girişleri çıkışları uygun, ram hızları ve ram soketleri iyi olanı tercih et)
Ram konusunda imkanın varsa ryzen serisi ile en çok uyumlu olanları araştır derim.(bir arkadaşım yüksek hızlı ram aldı ancak maksimum 2667 mhz hız ile kullanabildi)

İyi günler

Hacı bence olur hamde çok güzel olur ama Msi B350M PRO-VD PLUS kullanmanı önermiyorum bunun yerine Msi B350M PRO-VDH kullanmanı öneriyorum çünkü 4 ram slotu var.
Ana kart olarak katılıyorum bende aynı sebepler ile msi b350 pro vdh oc aldım hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.
İşlemci olarak pubg de iyi kalitelerde oynayamazsın diye düşünüyorum (ryzen 3 1200 ile ryzen 2200g arasında güç olarak %11-12 civarında fark vardır diye biliyorum). Daha iyi işlemcilere yönelmelisin.

Peki sizce 6. nesil filan bir Intel işlemci nasıl olur ? Performans ve fps olarak daha mı iyi olur ? Açıkcası sorum şu, şu an DDR3 bir sistem kullanıyorum. Amd A8 7600 işlemcim var. 1600'lük bir RAM'im var. Sizce Ryzen 3 bir sisteme geçiş yapsam aşırı bir fps artışı görür müyüm ? O yukardaki sistemi alsam mesela ? Yada 6. nesil bir Intel ile daha mı fazla olur ? Bana en uygun fiyatla en çok fpsyi alabilceğim bir öneride bulunun lütfen :D

Bir fiyat belirtirmsini anakart işlemci ve RAM için bütçen eski parçalarını satsan ne kadar para gelebilir. ona göre bakalım bizde artık 9.nesil İntel çıkacakken 6 nesil almak pek mantıklı gelmiyor.

Bir fiyat belirtirmsini anakart işlemci ve RAM için bütçen eski parçalarını satsan ne kadar para gelebilir. ona göre bakalım bizde artık 9.nesil İntel çıkacakken 6 nesil almak pek mantıklı gelmiyor.
Şuan alırsam borca girip üçü için 1000-1200 tl bütcem olucak. Benim parçaların üçünü ancak 400 e satabiliyorum. Eğer şuan ki sistemimle çok fark olmayacaksa beklemek daha mantıklı olur değil mi ? Yani R3 lü 2400 RAM' li bir sisteme geçtiğimde 20 fps fark ederse geçmek mantıklı olur. Ama olmazsa biraz daha bekleyip bütceyi arttırıp en azından bi R5 almak mantıklı olur değil mi ? Önerilerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı