Ryzen 3 2200G nasıl?

Bütçe
5000

Zhongli

Decapat
Daha fazla  
Selamlar.
Ryzen 3 2200G almayı düşünüyorum, yani APU sistem. Monitör dahil 5K bütçem var. Biliyorum bayağı düşük ama şimdilik böyle.
B450M S2H anakart olarak almayı düşünüyorum.
RAM'leri 2x8 yapacağım sanırım ama yine de sormak istiyorum, tek RAM kullanabilir miyim?
Ayrıca asıl konum ise şu, oyunlarda ne kadar performans alırım?
Not: Aşırı derecede grafik canavarı değilim. GTA 5 bile oynamam. Genshin Impact, belki CrossFire (halen varsa) veya aşırı RAM gerektirmeyen vb. oyunlar...
Selamlar.
Ryzen 3 2200G almayı düşünüyorum, yani APU sistem. Monitör dahil 5K bütçem var. Biliyorum bayağı düşük ama şimdilik böyle.
RAM'leri 2x8 yapacağım sanırım ama yine de sormak istiyorum, tek RAM kullanabilir miyim?
Not: Aşırı derecede grafik canavarı değilim. GTA 5 bile oynamam. Genshin Impact, belki CrossFire (halen varsa) veya aşırı RAM gerektirmeyen vb. oyunlar...
Deneyi unuttum bütçe falan belirtmemin sebebi varsa öneriniz alırım.

Selamlar.

Deneyi unuttum bütçe falan belirtmemin sebebi varsa öneriniz alırım.

Ryzen 3 2200G kullanmaktayım. Hiç memnun değilim. Biraz daha diğer parçalardan kısarsanız daha iyi ve ileriye dönük bir işlemci alabilirsiniz.

Bu bütçede 4300GE alınır. Leo3 Pro APU’ya bakın.
Kanka baktım, teşekkürler. Monitör tavsiyen var mıdır? Fazla fiyat artırmazsan sevinirim. Çünkü monitör dahil 5k bütçem var maalesef...
Ryzen 3 2200G kullanmaktayım. Hiç memnun değilim. Biraz daha diğer parçalardan kısarsanız daha iyi ve ileriye dönük bir işlemci alabilirsiniz.
3200g almak mı mantıklı sizce yoksa daha farklı tavsiyen var mı?

Kanka baktım, teşekkürler. Monitör tavsiyen var mıdır? Fazla fiyat artırmazsan sevinirim. Çünkü monitör dahil 5K bütçem var maalesef...

3200G almak mı mantıklı sizce yoksa daha farklı tavsiyen var mı?

Bu işin üniversitesi var, okuyan insana laptoptan başka bir şey gitmez beni dinlersen al bir 2.el laptop rahatına bak.

Oyun için alacaktım ama.

5000 TL'ye laptop oyun oynatmaz diyemem, CS:GO Minecraft Valorant bile açar tabii her ne kadar masa.
Üstü ucuzdur diyeceğini biliyorum ancak bu piyasada imkansız.

İşlemcini Ryzen 5 3400G yap şu anki piyasası 3K işte buyüzden 2. ele ya da 0 sisteme gir.

Maşallah sistem fiyatları da tavan yapmış

Bu arada 8 GB daha RAM eklersen mükemmel olur o kasa
Ve ileride bir ekran kartı.

Bu arada 2. el almayı düşünüyosan 3K ya bu sitemin aynısı var monitörsüz 2K ya da set dizerim ben. D

Anlatacağım oki piyasa alt üst oldu beklersen ne olacak bir şey diyemem. Ama böyle bir sistem almak seni 3 4 yıl ekran kartsız idare eder tabii o zamana işlemcini satarsın APU olmıyanda alabilirsin.

5000 TL'ye laptop oyun oynatmaz diyemem, CS:GO Minecraft Valorant bile açar tabii her ne kadar masa.
Üstü ucuzdur diyeceğini biliyorum ancak bu piyasada imkansız.

İşlemcini Ryzen 5 3400G yap şu anki piyasası 3K işte buyüzden 2. ele ya da 0 sisteme gir.

Maşallah sistem fiyatları da tavan yapmış

Bu arada 8 GB daha RAM eklersen mükemmel olur o kasa
Ve ileride bir ekran kartı.

Bu arada 2. el almayı düşünüyosan 3K ya bu sitemin aynısı var monitörsüz 2K ya da set dizerim ben. D

Anlatacağım oki piyasa alt üst oldu beklersen ne olacak bir şey diyemem. Ama böyle bir sistem almak seni 3 4 yıl ekran kartsız idare eder tabii o zamana işlemcini satarsın APU olmıyanda alabilirsin.
Kankam link için ve yorumların için çok teşekkürler.

Evet piyasa alt üst olduğu doğru bence. Mining olayının tam olarak olmasa da büyük etkisinin olduğu aşikar. Umarım yakında düzelir.

Mesela kampanyaları ve indirimleri kaçırmazsak, toplu alımda gayet iyi bir fiyat düşüşü yaşarız bence.

Mesela kankam, ben apu sistemle devam etsem illa satmasam işlemci mi, sadece ekran kartı taksak nasıl olur?

Merhaba, daha detaylı bilgi verebilir misiniz sisteminiz hakkında ?
Aynı işlemciyi düşünüyorum, youtube da test videolarını izledim 2-3 ay beni idare etsin sonra yanına ekran kartı çekerim gibi bir planım vardı ama sizin yorumu görünce tereddüte düştüm.

Geri
Yukarı