Ryzen 3 2200G RAM önerisi

Oyuncanavarii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Gigabyte B450M S2H anakart ve Ryzen 3 2200G alıp APU kullanacağım. Çift kanal 4GBx2 Ramaxel 2666MHz toplamda 200 TL civarına ya da Letgo'da bulduğum ikinci el HyperX Predator 8GBX2 RGB 3000 MHz 400 TL'ye alacağım. Ne tavsiye edersiniz? HyperX sanırım 3600MHz'ye O.C edilebilir bu anakart ile. Ramaxel 3000MHz'ye O.C'den edilebiliyorsa almaya gerek yok bence.Anakartın ram desteği : https://download.gigabyte.com/FileList/Memory/mb_memory_b450m-s2h_matisse.pdf

Son düzenleme:
Hyper X Kingston almanız daha iyi olacaktır, Ramaxel çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum.

Ne olursa olsun APU sistem olduğu için çift kanal şartı ile birlikte en yüksek frekanstaki ram'ler tercih edilmeli.
Ramlere vereceğim ekstra 200 tl yi başka bir alana yatırsam belki daha mantıklı olur diye düşünmüştüm.Başlığa anakartın desteklediği O.C Ram frekans ve markalarının bulunduğu linki ekledim

Hocam ben o anakartın desteklediği ram'leri ezbere biliyorum merak etmeyin :)
Ayrıca Hiçbir şekilde APU sistem olduğu için başka bir şeye yatırım yapmanız akıl kârı iş değil.

Ayrıca Hiçbir şekilde APU sistem olduğu için başka bir şeye yatırım yapmanız akıl kârı iş değil.
O zaman yardımcı olur musunuz 200tl fazla vermeye gerek var mi hyperx e. Oynayacağım oyunlar emülatör oyunlari genelde. Belki arada gta 5 yükler oynarim o kadar. Arada 3-5fps fark olacaksa 200fazla vermeyeyim 2666mhz 8gb yeter sanki. 2gb sinide gpu alacak.

Yeni bir kasa alırım yada hiçbirsey almam cebime kalır. Diğer bir seçenekte ileride ekran kartı alacak olursam bütçem olur.şu an hali hazirda sistemim var ama onu satıp yeni sistem topluyorum o yüzden yeni kasa almam gerek

Yeni bir kasa alırım yada hiçbirsey almam cebime kalır. Diğer bir seçenekte ileride ekran kartı alacak olursam bütçem olur
Siz bilirsiniz.
Eğer ekran kartı alacaksanız ram frekanslarının ve gecikme değerlerinin önemi azalıyor bunu söyleleyim 250tlye 8gb corsair ram alıp geçin kalan paraya da ekleyip 2.elden güzel bir ekran kartı alabilirsiniz, eşdeğeri rx 560 veya 1050ti'ın altında olmazsa iyi olur.

Ryzen sistemlerde çift kanal ram kullanılması iyi değil mi. 400 tl ye Hyperx i almak mantıklı geldi bana . Vatandan alınmış ömür boyu garantili dedi arkadaş. Doğru mudur?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı