Ryzen 3 2200G sistem tavsiyesi

grohi

Decapat
MSI B450M Bazooka v2 1866mhz-3466mhz(OC) AM4 mATX Anakart

Toshiba 2.5'' 1TB SATA 3.0 128MB Önbellek 5400Rpm Harddisk

AMD Ryzen 3 2200G Socket AM4 3.7GHz 6MB Önbellek 65W İşlemci

Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4 CMK8GX4M1D3000C16

XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 500W 80PLUS

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba sistemden falan pek anlayan biri değilim. Bu sistem bana sorun çıkartır mı? Bir de bütçe çok olmadığı için monitör veya ekran kartı arasında seçim yapmam gerekli ekran kartını başka bi zaman alabilirim ekran kartı alana kadar işlemci idare eder mi beni? Öyle bir şeyler okumuştum kasa konusuna gelince bazı kasalar içinde PSU barındırıyor herhalde bütçeden kısmak adına. Yazdığım 500W güç kaynağı yerine 500w + kasa şeklinde bulunabilir mi? Son olarak alacağım ekran kartı RX570 tabii başka zaman şimdiden teşekkürler.

Toplamda ne kadar bütçeniz var? 2200G son zamanlarını yaşıyor. Boşuna o işlemciye yatırım yapmayın. 570 ile bile bazen darboğaz yapabiliyor. Yeni çıkacak oyunlarda darboğaz kaçınılmaz olacaktır.

Toplamda ne kadar bütçeniz var? 2200G son zamanlarını yaşıyor. Boşuna o işlemciye yatırım yapmayın. 570 ile bile bazen darboğaz yapabiliyor. Yeni çıkacak oyunlarda darboğaz kaçınılmaz olacaktır.
Konuyu açan benim bu hesabın şifresini unutmuştum sonradan geldi aklıma herneyse bütçe 3000 civarı ama daha monitör almadım bütçede +500 e kadar çıkabilirim heralde işlemci son zamanlarını yaşıyo demişsiniz yerine ne almalıyım 3500 ü hesaba katarak

Monitör almak kaçınılmaz ve ekran kartı şu an alınamayacaksa, hangi ürün nerede daha uygun bulunup en kötü ihtimalle 2400G işlemcili bir sistem çıkacaktır.

Jeton bende yeni düştü herşey hazırken monitörümün olmadığını farkettim ekran kartı olmadan 1 ay idare eder mi bu sistem beni bu aralar çok oyun oynamıyorum arada bi bdo cs go felan

Bir ay monitörsüz durup sonradan al bence. 2600'ün içinde dahili grafik birimi yok.

ozaman hangi işlemciyi tavsiye edersin

Ryzen 5 2600 güncel ekran kartları için yeterlidir.

Bence arada bir bazı elektronik firmalarında indirim oluyor (hafta sonu vatanda kdv indirimi vardı sağlam indirimdi baya) onları takip edin sürekli ve o zamanlarda toplayın derim ben bütçeniz dar ise ve işlemci olarakta kesinlikle 2200G’yi tercih etmeyin derim. Şu an fiyat/performans olarak en iyi işlemci sanırım Ryzen 5 2600

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı