Ryzen 3 2200G sistem toplama

Caner YARIM

Hectopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Meslek
Özel güvenlik görevlisi
2250 TL bütcem var. Ekran kartını ilerleyen aylarda almayı planlıyorum. Bu sistem beni idare eder ve ilerleyen zamanlarda da yükseltme yapabilirim diye düşündüm. Sistemde RAM'ler 2800 MHz ancak ben 3000 olarak sipariş edeceğim. Sistem işimi görür mü, alınır mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi Sosyal'ler :)

• MSI B350M PRO-VDH
  • AMD Ryzen 3 2200G
  • Gskill 8GB(2x4) 2800MHz
  • WD 1TB Blue 64MB 7200rpm
  • Corsair VS450 450W 80 PLUS
  • Corsair SPEC-04 Led Fanlı Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette bence RAM'i single 8GB alıp eline para geçince 2.slotu almanı öneririm, geleceğe yönelik bir artı olmuş olur. Eline para geçtikçe 4slot zamanla dolar. İyi günlerde kullan.

2250 TL bütcem var. Ekran kartını ilerleyen aylarda almayı planlıyorum. Bu sistem beni idare eder ve ilerleyen zamanlarda da yükseltme yapabilirim diye düşündüm. Sistemde RAM'ler 2800 MHz ancak ben 3000 olarak sipariş edeceğim. Sistem işimi görür mü, alınır mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi Sosyal'ler :)

• MSI B350M PRO-VDH
  • AMD Ryzen 3 2200G
  • Gskill 8GB(2x4) 2800MHz
  • WD 1TB Blue 64MB 7200rpm
  • Corsair VS450 450W 80 PLUS
  • Corsair SPEC-04 Led Fanlı Kasa
Hangi ekran kartını alacaksınız? Ona göre darboğaz yapar mı söylerim.
Bir de bu bütçeye 2400G sığar.

APU işlemcileri tek kanal çalıştırmak çok büyük yanlış, çift kanal bile yeterince performansı zor veriyor.

Elbette bence ram'i single 8gb alıp eline para geçince 2.slotu almanı öneririm, geleceğe yönelik bir artı olmuş olur. Eline para geçtikçe 4slot zamanla dolar. İyi günlerde kullan
APU işlemci DUAL channel ister.

Kasa ve güç kaynağından tasarruf edilerek @l HappY l dediği gibi 2400g de alabilirsiniz.

3500 TL çok güzel bir sistem toplayabilirim. Bütçen biraz yükselebilir mi ?

Zaten sistem 2x4 3000 MHZ olarak gelecek almayı düşündüğüm ekran kartı ise 1050ti fiyatlar malum asgari ücret malum cevaplarınız için teşekkürlee 2400g toplanır diyen arkadaşlar bi siteden toplayıp görseli atabilirse çok sevinirim yarın sipariş edeceğim ona göre.

Hepsiburada'dan topladım. RAM 3000 MHz daha uyguna bulabiliyorsanız oradan alın. Onu bulamadım. Parçaları farklı yerlerden toplayarak belirttiğim sistemi bütçenize uygun hale getirebilirsiniz.

1.JPG

2.JPG

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    62,9 KB · Görüntüleme: 48
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı