Ryzen 3 2200G sistem toplama

`vaqr0x+

Centipat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Öncelikle R3 2200G işlemci alacağım ve yanında RAM anakart almaya tedirginim. Sizce bu sistem için RAM anakart uyumlu mudur?
-Ryzen 3 2200G.
-A320M ASRock.
-Corsair/XPG 8 GB RAM 300MHz.
-Aerocool VX Plus 500W PSU.
-Adata SU630 SSD 240GB.
-Everest 329B kasa.
-Tx soğutucu fan.
Anakart RAM destekler mi? Veya APU sistem yerine 2500 TL'ye kadar PC önerir misiniz?

Son düzenleme:
Alacağın A320M chipsetli anakartın marka modeline göre firma sitelerinde destek/sürücü sekmesi altında uyumluluğu doğrulanmış ramler ve modelleri yazılıdır. Bu listeyi referans alabilirsin.
Ram kodlarına bakman gerekir. "CMK16GX4M2D3000C16" gibi kodlardan araştırmalısın.
Corsair in herhangi bir sistemde uyumsuzluk çıkardığını ben duymadım.

Alacağın A320M chipsetli anakartın marka modeline göre firma sitelerinde destek/sürücü sekmesi altında uyumluluğu doğrulanmış RAM'ler ve modelleri yazılıdır. Bu listeyi referans alabilirsin.
RAM kodlarına bakman gerekir. "CMK16GX4M2D3000C16" gibi kodlardan araştırmalısın.
Corsair'in herhangi bir sistemde uyumsuzluk çıkardığını ben duymadım.

Hocam ASRock A320M 3200+ ve 8 GB RAM 3000MHz alacağım. Uyumlu mudur? Veya o anakartla RAM O.C yapılır mı? Veya Corsair 8 GB 2400MHz. Sizce hangisini almalıyım?

Uyumlu sorun yaşamazsın. Rami 3000mhz görmezse biostan ayarlaman gerekir. O.C işinden anlamam. O.C için genelde 350 450 chipset tavsiye ediliyor diye hatırlıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı