Ryzen 3 2200G ve GT 1030 sistem kilitlenme sorunu

Zeascott_

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayar sürekli kilitlenmeye başladı bu aralar oyunda. Özellikle ısı değerleri 50 dereceyi geçmiyor. Yüksek FPS de alıyorum, sebebi nedir sizce? Bu da AIDA64 raporu;
Sistemim ;
  • Ryzen 2200G
  • ASUS GT 1030
  • 4*2 RAM 2400 MHz
  • WD 320 GB 64MB 5400RPM HDD
  • ASUS A320M-K ANAKART
  • GAMEPOWER ALASTOR KASA 500W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1- Anakarttan dahili grafik işlemciyi iptal ettiniz mi? AIDA ona bellek ayrılmış olarak görüyor. Etmediyseniz BIOS ayarlarına girdikten sonra Advenced>NBI ya da NGI yazıyordu>IGD yi iptal edin. PGD aktif olmalı. Çift ekranı da iptal edin. Yalnızca harici ekran kartınız yüklü olsun.
2- BIOS sürümünüz eski görünüyor. Mayıs ayı içerisinde anakartınıza uygun BIOS yayınlandı. Bu BIOS da Ryzen işlemciler için sürüldü. Mutlaka güncelleyin.
3- RAM hızınız düşük frekansta çalışıyor. Bu da kilitlenmelere neden olur. Anakart ayarlarından frekansını ayarlayın.
1- Anakarttan dahili grafik işlemciyi iptal ettiniz mi? AIDA ona bellek ayrılmış olarak görüyor. Etmediyseniz BIOS ayarlarına girdikten sonra Advenced>NBI ya da NGI yazıyordu>IGD yi iptal edin. PGD aktif olmalı. Çift ekranı da iptal edin. Yalnızca harici ekran kartınız yüklü olsun.
2- BIOS sürümünüz eski görünüyor. Mayıs ayı içerisinde anakartınıza uygun BIOS yayınlandı. Bu BIOS da Ryzen işlemciler için sürüldü. Mutlaka güncelleyin.
3- RAM hızınız düşük frekansta çalışıyor. Bu da kilitlenmelere neden olur. Anakart ayarlarından frekansını ayarlayın.

Çözüm

Burda oyunlarda dahili değil harici kullandığım gözüküyor o zaman ilk yazdığınız paragrafı uygulamama gerek var mı ? Diğerlerini yapacağım.

Dosya Ekleri

• Asafsadsız.png
    Asafsadsız.png
    5,9 KB · Görüntüleme: 78
İlkini yapmanızda da fayda var. Sistem stabilizasyonu bozulmasın diye.
En fazla 1 dakika sürer zaten, zor değil :)
Biosumu güncelledim pc hızlandı sanki birde başta driverler gitmiş geri kurdu kendisi o yüzden yavaşlık vardı düzeldi
İlkini yapmanızda da fayda var. Sistem stabilizasyonu bozulmasın diye.
En fazla 1 dakika sürer zaten, zor değil :)
Hocam birde aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarında AMD olurdu şimdi sadece GT 1030 var düzelmiş galiba
Biosumu güncelledim pc hızlandı sanki birde başta driverler gitmiş geri kurdu kendisi o yüzden yavaşlık vardı düzeldi

Hocam birde aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcılarında AMD olurdu şimdi sadece GT 1030 var düzelmiş galiba
Son olarak ram ler kaç MHz hızda çalışıyor 2400 diye aldım ama Max kaç yapmalıyım
H
Hocam benim ram ler kaç MHz çalışıyor pek anlamıyorum rapor okumayıda

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı