Ryzen 3 2200G ve GTX 1050Ti sistem Düşük FPS sorunu

Royal Blue

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, Yaklaşık 3 ay önce QP nova modelinde bir bilgisayar aldım, fakat bilgisayar geldiğinden beri kronik bir sorunu var ve çözebilmiş değilim. Ekran kartı MSI GTX 1050ti Gaming X ve işlemcim Ryzen 3 2200G olduğu halde oyunlarda sürekli düşük FPS alıyorum ve ani drop ile karşılaşıyorum. MSI Afterburner ile overclock ayarlarına getirdiğimde ise oyunu başlatır başlatmaz ekran tamamiyle donuyor ve bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum. 2 Kere servise gönderdim ve donanımsal hiçbir sorunun olmadığı söylendi, kaç kere bilgisayara format hattığımı da hatırlamıyorum ama hala sorunu çözebilmiş değilim ve artık çıldırmak üzereyim. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

İyi günler, Yaklaşık 3 ay önce QP nova modelinde bir bilgisayar aldım, fakat bilgisayar geldiğinden beri kronik bir sorunu var ve çözebilmiş değilim. Ekran kartı MSI GTX 1050ti Gaming X ve işlemcim Ryzen 3 2200G olduğu halde oyunlarda sürekli düşük FPS alıyorum ve ani drop ile karşılaşıyorum. MSI Afterburner ile overclock ayarlarına getirdiğimde ise oyunu başlatır başlatmaz ekran tamamiyle donuyor ve bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum. 2 Kere servise gönderdim ve donanımsal hiçbir sorunun olmadığı söylendi, kaç kere bilgisayara format hattığımı da hatırlamıyorum ama hala sorunu çözebilmiş değilim ve artık çıldırmak üzereyim. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?
PSU yetmiyor olabilir mi? Eğer PSU yetersiz gelirse sistem parçalarını yetersiz çalıştırıyor olabilir şu an RX560 kullanıyorum ve PSU yetersizliğinden düşük FPS sorunu alıyorum mesela.

Diğer parçaların nedir?

Anakart: MSI B450M Pro-Vdh
Ram: 2 x Corsair Vengeance LPX 8 GB
PSU : Modelini bilmiyorum ama yine Corsair 600 W
Monitör: ASUS VP247QG
PSU yetmiyor olabilir mi? Eğer PSU yetersiz gelirse sistem parçalarını yetersiz çalıştırıyor olabilir şu an RX560 kullanıyorum ve PSU yetersizliğinden düşük FPS sorunu alıyorum mesela.

PSU sanırsam yeterli hocam onda bir sıkıntı yok.

Son düzenleme:
msi afterburner ile oyun içi değerlerini paylaşırmısın.
Oyuna girebilsem söyleyeceğim işte de, başlık benim yazdığım gibi değil onu değiştirmişler. Overclock ayarlarını yapmadan erkanda takılmalar ve arkada sesli bir şey açıksa ''Dızzzt'' diye ses çıkartarak ani takılmalar yapıyor, overclock ayarlarına aldığımda ise ekran kitleniyor mouse dahi kıpırdatamıyorum. Mecburen kasaya düğmeden reset atmak zorunda kalıyorum.
Bad sector taraması yap, HDD zarar görmüş olabilir.
Yaptım hepsi yeşil abi, bir sıkıntı gözükmedi.

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 79
  • ekran.png
    ekran.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 69
  • sistem.png
    sistem.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 78
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı