Ryzen 3 2200G ve GTX 1050 Ti Battlefield 1 darboğaz sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

atakansogut

Hectopat
Merhabalar daha önce yazdığım zamanlarda düşük RAM'den dolayı FPS dropların yanında düşük FPS sorunu ile oynadığım Battlefield 1 oyununda bu sefer darboğazı daha iyi görme şansım oldu, ancak çoğu videoda %100 kullanıma rağmen millet akıcı bir şekilde oyunu oynayabiliyor. Sistemimdeki önemli parçalar:
-MSI GeForce GTX 1050 Ti OC.
- G.Skill Ripjaws 8+4 DDR4 2400 MHz RAM(12 GB)
-AMD Ryzen 3 2200G.
-MSI A320M Pro VD/S anakart.

Darboğazı azaltmak için bütün ayarlar Full şekilde oynamak çok bir şey değiştirir mi? 1080P'de oynuyorum ancak bazı ayarlar değişken.

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar daha önce yazdığım zamanlarda düşük RAM'den dolayı FPS dropların yanında düşük FPS sorunu ile oynadığım Battlefield 1 oyununda bu sefer darboğazı daha iyi görme şansım oldu, ancak çoğu videoda %100 kullanıma rağmen millet akıcı bir şekilde oyunu oynayabiliyor. Sistemimdeki önemli parçalar:
-AMD Ryzen 3 2200G.

Darboğazı azaltmak için bütün ayarlar Full şekilde oynamak çok bir şey değiştirir mi? 1080P'de oynuyorum ancak bazı ayarlar değişken.

Şimdiden teşekkürler.
Ram frekansları düşük olunca işlemci performans kaybediyor çok fazla. Tecrübeyle sabit. 3000 Mhz ram alınız.

-AMD Ryzen 3 2200G.

Şimdiden teşekkürler.
4+8 ram seçimi yanlış bi seçim olmuş dual 8 takıp denemende fayda var.

RAM frekansları Ryzen bir işlemci için oldukça düşük, minimum 3000 Mhz+ çift kanal yapılandırmasıyla aradaki performans farkını net bir şekilde hissedersiniz. Ancak, RAM'ler değişse dahi 1080p high ayarlarda sahneden sahneye map'ten map'e belli oranlarda yine darboğazla karşıya karşıya gelebilirsiniz. Oyun işlemciyi resmen kırbaçlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı