Ryzen 3 2200G ve GTX 1050 Ti sistem düşük FPS sorunu

dikew

Hectopat
Daha fazla  
Salı günü (12.06.2018) yeni bir bilgisayar aldım. İçindeki parçalar:
  • Ryzen 3 2200G
  • Adata XPG Gammix D10 DDR4 8 GB 3000 MHz RAM CL16
  • Asus Cerberus GTX1050 Ti 4 GB OC edition
  • Asus B35M-K Prime 2133-3000 MHz(OC) DDR4
  • CORSAIR 450W 80+ PSU (modelini hatırlamıyorum)
  • Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210MB/s okuma Harddisk
  • Corsair Spec-04 kasa

Windows sürümü Windows 10 deneme sürümü alırken yüklendi şu an sağ alt köşede etkinleştirmemi istiyor.

Ben bu bilgisayarı İtopya'dan hazır olarak aldım. Oyun testinde gayet güzel değerler alıyor fakat ben bu PC'de Rocket League oynarken 60-100 arası FPS alıyorum (varsayılan ayarlar sadece max FPS 250 yaptım) ve arkadaşımda da GTX 1050 T var (Zotac olması lazım) o 150 civarı FPS alıyor. Aynı şekilde diğer oyunlarda da GeForce Experience indirip driver kurdum fakat pek bir şey fark etmedi. Asus GPU Tweak 2'yi indirdim oradaki değerler GPU CLOCK MHz 1342'de sabit idi. Daha sonra game booster butonuna tıkladım ne olduysa MHz 139'a iniyor çıkıyordu.

Kısacası diğer GTX 1050 Ti'lara göre düşük FPS alıyorum. Yardım ederseniz sevinirim. 60+ FPS yetiyor fakat daha fazla FPS alabilecekken neden 60 olsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben internet sitesinden değil de kendi mağazasından aldım o yüzden kendim takmadım ekran kartını ama yine de teşekkürler.
Ama normal oyun testlerinde de benden daha yüksek FPS alıyordu bir de videoda kullanılan Asus Cerberus GTX 1050Ti Advenced Edition bendeki OC Edition bir farkı olur mu?
bendekide OC edition daha fazla performans verir oc edition ama oyun oynarken ekran kartı sıcaklıgı biraz artabilir bende sana bişey sorucam mesela 2 saat fortnite oynadın işlemcinin fanını kasadan elleyince sıcaklık var degilmi ? yani kasanın sağ arka tarafı biraz sıcak oluyor demi sendede işemci fanın oldugu taraf ?
dostum bende senle aynı sistemi aldım sadece kasalarımız farklı ama bi fark olmaz ben fortnitı görüş mesafesi destansı kenar yumşatma destansıda oynuyorum fps degerlerim 100--120 arasında geziyor gayet iyi.ben ekran kartını bilen bir kişiye takdırdım eger bir bilgin yokaa yanlış takmış olabilirsin vidaları sıkma vesaire birde istersen sorununu itopyaya anlatabilirsin [email protected] a mail tarsan yardımcı olurlar bende konustum hatta

Son düzenleme:
dostum bende senle aynı sistemi aldım sadece kasalarımız farklı ama bi fark olmaz ben fortnitı görüş mesafesi destansı kenar yumşatma destansıda oynuyorum fps degerlerim 100--120 arasında geziyor gayet iyi.ben ekran kartını bilen bir kişiye takdırdım eger bir bilgin yokaa yanlış takmış olabilirsin vidaları sıkma vesaire birde istersen sorununu itopyaya anlatabilirsin [email protected] a mail tarsan yardımcı olurlar bende konustum hatta
Ben internet sitesinden değil de kendi mağazasından aldım o yüzden kendim takmadım ekran kartını ama yine de teşekkürler.
Ama normal oyun testlerinde de benden daha yüksek FPS alıyordu bir de videoda kullanılan Asus Cerberus GTX 1050Ti Advenced Edition bendeki OC Edition bir farkı olur mu?

bendekide OC edition daha fazla performans verir oc edition ama oyun oynarken ekran kartı sıcaklıgı biraz artabilir bende sana bişey sorucam mesela 2 saat fortnite oynadın işlemcinin fanını kasadan elleyince sıcaklık var degilmi ? yani kasanın sağ arka tarafı biraz sıcak oluyor demi sendede işemci fanın oldugu taraf ?

Son düzenleme:
Çözüm

Fabrika çıkışlı olarak overclock edilmiş olan bir kart, o frekansta test edilmiştir. Yani özelliklerde yazan frekansta sorunsuz çalışmalıdır.

OC olmayan modeli de alıp kendin aynı frekanslara rahatlıkla çıkartabilirsin. Ama her GPU'nun ve her GDDR5 bellek modülünün aynı hızda çalışma garantisi yoktur.
Recep Baltaş'ın dediği gibi sen istersen OC olmayan kartın frekans değerlerini OC edilmiş kartın frekans değerlerine çıkarabilirsin. Yani bahsettiğiniz gibi OC Edition olan ekran kartının performansına OC Edition olmayan bir kart ile çıkabilirsiniz. (Bahsettiğim kartlar aynı olmak şartıyla)

Ben de şimdi kasa koymak için bir yer var masa da o yüzden sağı ve solu kapalı ben de kasanın kapağını çıkardım öyle kullanıyorum bir de eski kasamdan bir fan söktüm arka tarafa taktım 1 tane fan girişi olduğu için anakartta arkadaki fan çalışıyor ve oyunlarda ısınma oluyor tabi kasada
Fortnite'ı çok oynamadım daha doğrusu oynayamadığım için çıkıyorum :D Pubg giriyorum onda ısınıyor ama ısınma da bir fark olacağını düşünmüyorum istersen fan girişi çoğaltıcı alıp fan takabilirsin ben öyle yapacağım. Bu arada fanın sıcaklığını kontrol etmedim hiç aklıma gelmedi daha doğrusu.
Bu arada hepinize teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.:)
Gelişmiş güç seçeneklerine giriyorum ve dengeli[etkin] olanı yüksek performansa değiştiriyorum uygula butonuna basma imkanı vermiyor tamama basıyorum tekrar açtığımda dengeliye aldığını gördüm.
Windows içinde aramaya gir > güç seçenekleri > ordan gelişmiş seçenkleri seç sonra yüksek performansı seç
dediğini denedim ama yüksek performanstan sonra tamama basınca tekrar dengeliye dönüyor

Son düzenleme:
Ben de şimdi kasa koymak için bir yer var masa da o yüzden sağı ve solu kapalı ben de kasanın kapağını çıkardım öyle kullanıyorum bir de eski kasamdan bir fan söktüm arka tarafa taktım 1 tane fan girişi olduğu için anakartta arkadaki fan çalışıyor ve oyunlarda ısınma oluyor tabi kasada
Fortnite'ı çok oynamadım daha doğrusu oynayamadığım için çıkıyorum :D PUBG giriyorum onda ısınıyor ama ısınma da bir fark olacağını düşünmüyorum istersen fan girişi çoğaltıcı alıp fan takabilirsin ben öyle yapacağım. Bu arada fanın sıcaklığını kontrol etmedim hiç aklıma gelmedi daha doğrusu.
Bu arada hepinize teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.:)
Gelişmiş güç seçeneklerine giriyorum ve dengeli[etkin] olanı yüksek performansa değiştiriyorum uygula butonuna basma imkanı vermiyor tamama basıyorum tekrar açtığımda dengeliye aldığını gördüm.

dediğini denedim ama yüksek performanstan sonra tamama basınca tekrar dengeliye dönüyor
Uygula varsa eğer tamama değil uygulaya tıkla

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı