Ryzen 3 2200G ve GTX 1080 Ti sistem toplama

ucaklar

Centipat
Bilgisayar toplamak istiyorum bütçem 5000 TL ve aklımdakiler şunlar;
  • AMD Ryzen 3 2200G
  • Gigabyte A320M-S2H
  • Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16
  • James Donkey JD240 240GB SSD Disk
  • Hiper Harmony Gaming Kasa
  • Hiper PS-45 450W 12cm Fan Power Supply
Ekran kartı olarak 2. el GTX 1080 Ti düşünüyorum. RAM'i de 16 GB'a yükseltebilirim. Sizce bu sistemde oyun ve müzik kayıt programlarında performans nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem baştan aşağıya yanlış toplanmış ne yazık ki, darboğaz nedeniyle verim alamazsınız. Sistem için toplam bütçeniz nedir?

1080ti gibi bir kartın yanına en kötü 2600 veya 3600 koymanız gerekir ki darboğazı geçtim normal ve stabil bir şekilde performans gösterebilsin. O karta öyle bir işlemci intihar resmen. Ayrıca RAM'ı çift slot yapın yoksa performans %30-40 civarlarında düşer. James Donkey SSD'sine fazlaya yanaşmayın fiyatına aldanıp (firmanın kulaklığını sorunsuzca kullanıyorum ama SSD apayrı bir dünya) onun yerine tanınan bir markadan alın. Power supply hem yetersiz hem de kalitesiz bu kesinlikle değiştirilmesi gerek yoksa sistem direk sorun çıkarır. Diğer arkadaşların dediği gibi baştan aşağı yanlış.

Külüstür 50 yıllık arabaya Ferrari motoru takmayın saçma sapan bir sistem olmuş.
Öneri alabilirim
1080ti gibi bir kartın yanına en kötü 2600 veya 3600 koymanız gerekir ki darboğazı geçtim normal ve stabil bir şekilde performans gösterebilsin. O karta öyle bir işlemci intihar resmen. Ayrıca RAM'ı çift slot yapın yoksa performans %30-40 civarlarında düşer. James Donkey SSD'sine fazlaya yanaşmayın fiyatına aldanıp (firmanın kulaklığını sorunsuzca kullanıyorum ama SSD apayrı bir dünya) onun yerine tanınan bir markadan alın. Power supply hem yetersiz hem de kalitesiz bu kesinlikle değiştirilmesi gerek yoksa sistem direk sorun çıkarır. Diğer arkadaşların dediği gibi baştan aşağı yanlış.
Sizden de öneri alabilirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı