Ryzen 3 2200G ve GTX 960 Sistem için 400W Yeterli mi?

O ekran kartının Türkiye'e gönderimi yok. Newegg girdiğiniz zaman sağ üstten Asia>Turkey seçin. Sorunuza gelecek olursak 12V kanalından ne kadar verdiği güce bağlı. Eski PSU tahminimce gücünün %90'nını bile verdiğini düşünmüyorum. Bu arada Vatan şart mı? Parçaların bazıları dengesiz olmuş örneğin ram ve anakart. Ayrı yerlerden aynı fiyata dengeli ve daha iyi sistem atabilirim.

400W tam veriyorsa tabiki yeterli olabilir. Fakat RAM'in 2133 olması çok düşük bir performans sağlayacaktır. 100 Lira farkla 3000Mhz almak oyunlarda %10 ile 30 arası performans artışı sağlayacaktır. Birde 500GB Harddisk yerine 250GB SSD almanız sizin için daha iyi olabilir. Artı olarak GTX 960 yerine RX570'i tavsiye ederim. O ekran kartı eğer Türkiye'ye gelecekse bile gümrük ücretleriyle birlikte RX570 ile aynı fiyatta olacaktır. Yurtdışından OEM parçası almanızı da tavsiye etmem. Artı neden Vatan şart mı? diye soru soruyor sunuz? Vatan bazen internetten bile uygun olabiliyor.

400W tam veriyorsa tabiki yeterli olabilir. Fakat RAM'in 2133 olması çok düşük bir performans sağlayacaktır. 100 Lira farkla 3000Mhz almak oyunlarda %10 ile 30 arası performans artışı sağlayacaktır. Birde 500GB Harddisk yerine 250GB SSD almanız sizin için daha iyi olabilir. Artı olarak GTX 960 yerine RX570'i tavsiye ederim. O ekran kartı eğer Türkiye'ye gelecekse bile gümrük ücretleriyle birlikte RX570 ile aynı fiyatta olacaktır. Yurtdışından OEM parçası almanızı da tavsiye etmem. Artı neden Vatan şart mı? diye soru soruyor sunuz? Vatan bazen internetten bile uygun olabiliyor.
Forumda son günlerde açılan RX ekran kartları sorunlarına bakmadınız sanırım. Çoğu kişiye sorun yaşatdı o kart. "Wattman" hatası. GTX 960 alınabilir ama Aliexpress`den almanız daha iyi olur bence.

Arkadaşlar bende gtx 960 var su an elimde ben çok önceden aldim o ekran karti uygun fiyatta su anda Toshiba 3.5" 500GB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk ssd olarak deyiştirdim Kingston 240GB A400 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 350MB) olarak bide ram su anlik iyi gibi fiyat olarak bide Vatandan toplamam lazim gidip alicam bu ürünleri orda toplicamda

su an bende 400W psu var sizce yetermi ? Tx Powermax 400W
IMG_20190427_164518.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı