Ryzen 3 2300X sistem toplama

Yanında ki ekipmanlar falan olsun toplam 6500 TL ediyor (tek tek toplandığında) neredeyse o yüzden bu konuyu açmıştım :)
Aynısını almanız şart değil. Daha iyisini toplayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse aşağıda bi' sistem topladım.

Anakart: Gigabyte B450M S2H
İşlemci: AMD Ryzen 5 2400G
RAM: Crucial Ballistix 8GB 3000mhz
Ekran Kartı: MSI AMD Radeon RX 570 ARMOR
SSD: EZCOOL 480 GB
PSU: FSP FSP500-60AHBC
Kasa: Aerocool Cylon RGB
Klavye: Steelseries Apex 150
Mouse: SteelSeries Rival 105
Kulaklık: SteelSeries Arctis Raw
Mousepad: SteelSeries Qck Gaming Mousepad
Monitör: LG 22MK400H-B

Toplamda 4980 TL tuttu. İtopya'daki hazır sistem ile farklarını saymak gerekirse (B450 haliyle),
+Ryzen 5 2400G 4/8, Ryzen 3 2300X 4/4 işlemci,
+RAM hızı ve CL değeri olarak Crucial daha iyi,
+Güç kaynağı olarak FSP'nin verimliliği daha yüksek,
*Kasanın hava sirkülasyonu en az MB520 kadar iyi (Beğenmezseniz değiştirebilirsiniz.)
olarak sayılabilir. Ayrıca HDD ve SSD yerine 480 GB SSD tercih edilebilir. İstemezseniz HDD + SSD kombinasyonu olarak düzenleyebilirim. Marka konusunda sıkıntınız olmasın. Geçmişi Adata'dan daha temiz. Ayrıca içerisinde kullanılan depolama birimi ve kontrolcü orta seviye diyebilirim. Klavyeden monitör kısmına kadar olan bölümü değiştirmedim. İsterseniz onlar üzerinde de oynama yapabilirsiniz. Kısaca daha iyisi aynı fiyata toplanılabilir. Hatta 30 TL cebinize kalır 🙃.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı