Ryzen 3 2300X ve RX 570 Sistemin Sıcaklık Durumu Nasıl?

alhasoglu

Centipat
Merhaba. Sizlerle CPU ve GPU sıcaklık testleri hakkında yardım almak istiyorum.
İşlemci: Ryzen 3 2300X
Soğutucu: Dark X92 kule tipi soğutucu
Ekran Kartı: Sapphire RX 570 ITX
Isı değeri yüzde yüz yük altında 10 dakika sonucu 76-77 derece. Bu ısı değerlerim normal mi arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU 76-77 dereceyse normal. Belirtmen gerekirdi. Soğutucu fena değil gibi, işlemci 75 dereceyse sıkıntı. Kasan tamamen kapalı değilse çok fazla.

GPU 76-77 dereceyse normal. Belirtmen gerekirdi. Soğutucu fena değil gibi, işlemci 75 dereceyse sıkıntı. Kasan tamamen kapalı değilse çok fazla.
AIDA64 programını kullanıyorum, şunu söyliyebilirim stres testinde sadece cpu yu seçersem sabit 64 de kalıyor, ama video anlatımda ilk 4 taneyi seçmişlerdi bende ilk 4 taneyi açtığımda 77 oluyor resimde de görülüyor.
Şunuda belirteyim sogutucuyu 3 saat önce taktım termal macunu yeni degiştirdim.
3 tane önde 1 egzos 1 tanede üst bölümde fan çalışıyor

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-10-01 212424.png
    Ek Açıklama 2019-10-01 212424.png
    219,3 KB · Görüntüleme: 45
AIDA64 programını kullanıyorum, şunu söyliyebilirim stres testinde sadece cpu yu seçersem sabit 64 de kalıyor, ama video anlatımda ilk 4 taneyi seçmişlerdi bende ilk 4 taneyi açtığımda 77 oluyor resimde de görülüyor.
Şunuda belirteyim sogutucuyu 3 saat önce taktım termal macunu yeni degiştirdim.
3 tane önde 1 egzos 1 tanede üst bölümde fan çalışıyor
Hocam fanlar bazı kasalarda sadece güzel görünüm için oluyor ondan dedim. Yarın test edin, uyguladıktan sonra testler için biraz beklemeniz iyi olur.

Yarın yine deniyim lakin bu programda dediğim gibi sadece cpu seversem daha az sıcaklık alıyorum 4 ünü seçersem daha farklı anlamadim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı