Ryzen 3 2300X ve RX570 FPS Düşmesi Sorunu

Hieronymose

Hectopat
Ghost Recon Wildlands, AC Unity ve AC Odyssey oyunlarında hangi ayarlarda olursa olsun FPS drop yaşıyorum, özellikle fazla detay olan kısımlara baktığımda oluyor bu durum. Neden olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Arada bir oyunlarda ses cızırdaması eşliğinde 5-10 saniyelik kasma da oluyor.

RAM'ler dual olmayınca kafadan 10-15 FPS kaybediyorsun zaten. AC Odyssey için en az 4/8, veya 6 çekirdekli bir işlemci gerekiyor. Ses konusuna gelirsek BIOS güncel değilse güncelle, Windows'uda güncelle. R6 için 6 GB RAM yeterli.

Öneriler için çok saol fakat sorun şu gibi duruyor gpu kullanım yüzdesi sürekli düşüyor ya bunun kaynağı nedir acaba dersek?

Adsız.png

Bunu açmazsan GPU kullanımı saçma sapan görünür öyle.

Eki Görüntüle 393016

Evet tikli değilmiş.
Sorun HDD gibi gözüküyor. HD Tune Pro ile benchmark testi ve sağlık sekmesini atar mısın buraya?

Onuda yapıp atarım.
393101

393142

Hiç bir sıkıntı yok.
Sorun nerde o halde ben anlayamadım bir türlü ?
Eki Görüntüle 393016

Bu arada onu açınca da %0 görmedim ama düşüş gördüm sürekli oynadı yüzdesi cpu %100 ken gpu yüzdesi hep değişken idi.
393585

Düşük ayarlarda

393586

En yüksek ayarlarda

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı