Ryzen 3 3100 ASUS 5500XT sistem düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

berk2837

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar geçen hafta bir sistem aldım İncehesap hazır sistem özelliklerim aşağıda ama bu sistemle aldığım FPS değerleri düşük geliyor. CS:GO'da 60 FPS'nin altını bile gördüğüm oluyor LoL'de 80I gördüğüm oluyor. Bir de RAM hızını BIOS'tan 3000 olarak ayarladığımda PC 3 kere kendini açıp kapatıyor ve System has posted safe mode hatası veriyor. BIOS'u varsayılan ayarlara aldığımda açılıyor.

Ryzen 3 3100.
ASUS 5500XT 4 GB.
8 GB Apacer RAM 3000 MHz(2133 MHz'de çalışıyor)
240 GB Apacer SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart bios güncel mi? Değilse güncelleyip biostan ram frekansını xmp profile ile 3000 mhz olarak ayarlayın, birde ryzenlerde ram tek kanal ise performans düşük oluyor. Yakın zamanda çift kanal ram'e geçmenizi tavsiye ederim.

Merhabalar geçen hafta bir sistem aldım İncehesap hazır sistem özelliklerim aşağıda ama bu sistemle aldığım FPS değerleri düşük geliyor. CS:GO'da 60 FPS'nin altını bile gördüğüm oluyor LoL'de 80I gördüğüm oluyor. Bir de RAM hızını BIOS'tan 3000 olarak ayarladığımda PC 3 kere kendini açıp kapatıyor ve System has posted safe mode hatası veriyor. BIOS'u varsayılan ayarlara aldığımda açılıyor.

Ryzen 3 3100.
ASUS 5500XT 4 GB.
8 GB Apacer RAM 3000 MHz(2133 MHz'de çalışıyor)
240 GB Apacer SSD.
Ram'i 16 ya yükseltirsen olayın çözüleceğini zannediyorum. Arkadaşımızın dediği gibi cidden sistem orantısız olmuş.

Anakart BIOS güncel mi? Değilse güncelleyip BIOS'tan RAM frekansını XMP profile ile 3000 MHz olarak ayarlayın, bir de Ryzen'lerde RAM tek kanal ise performans düşük oluyor. Yakın zamanda çift kanal RAM'e geçmenizi tavsiye ederim.

Adsız.png

BIOS güncel herhalde hocam. Bir de BIOS'da D.O.C.P onu profile 1 yapıyorum ondan sonra PC'yi 3 kere yeniden başlatıyor ve System has posted safe mod hatası veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı