Ryzen 3 3100 İşlemci Sıcaklık Sorunu

ÇeleRkez

Hectopat
AMD Ryzen 3 3100 işlemci aldım boşta 45-50 yükte 70-75'e kadar çıkıyor. Bu değerler normal mi? Hava sıcaklığı 35 bazen 40'a bile çıkabiliyor.

Hocam, dediğiniz sıcaklıklarda bu değerler normal. Kasa havalandırması ve işlemci soğutucu tipi elbette etki eder. Çok yüksek sıcaklık değerleri yok. Endişelenmeyin.

@ÇeleRkez bu konuyu açtıktan sonra herhangi bir termal macun yenilemesi yada yeni bir soğutma falan almadıysanız soğutucu tam olarak ideal seviyede taktığınıza emin olun aynı işlemciyi kullanan biri olarak o değerler çok fazla.

@ÇeleRkez bu konuyu açtıktan sonra herhangi bir termal macun yenilemesi ya da yeni bir soğutma falan almadıysanız soğutucu tam olarak ideal seviyede taktığınıza emin olun aynı işlemciyi kullanan biri olarak o değerler çok fazla.

Bende aynı işlemciyi kullanıyorum. Aynı değerleri alıyorum arkadaşla. Yükteyken en fazla 68 oluyor benim sadece.

Sizin aldığınız değerleri sistemimde ki düşük soğutma performansı ve overclock yapmama rağmen göremiyorum o yüzden tek çözüm yeniden gözden geçirmeniz soğutucunuzu gerekirse yeniden macun kullanın veyahut undervolt.

Geri
Yukarı