Ryzen 3 3100 overclock nasıl yapılmalı?

İyi bakalım, şimdi bi' oyuna gir bakalım neler olacak. Prime95 kadar zorlamayacaktır tabii.

Isınma olursa olur maksimum, kapanma falan olmayacaktır.

Forza Horizon da deniyorum şimdi bakalım ne olacak peki yararları neler şimdi sıkıntı olmazsa.
Forza Horizon da deniyorum şimdi bakalım ne olacak peki yararları neler şimdi sıkıntı olmazsa.

60'larda geziniyor 60 68 69 65 falan.

Normal internette gezinirken işlemciyi standart hızında kullansam oyuna girerken 4200 MHz'ye overclock yapsam sıkıntı olur mu durduk yere 4.2 GHz de çalışmasın internette takılırken.

Son düzenleme:

Normal internette gezinirken işlemciyi standart hızında kullansam oyuna girerken 4200 MHz'ye overclock yapsam sıkıntı olur mu durduk yere 4.2 GHz de çalışmasın internette takılırken.

Performans artışı zaten en önemli katkısı.

Sıcaklıklar güzel görünüyor.

Yok zaten işlemci kendisine lazım olanı kullanıyor, boşta 4.2GHz olmaz yani. 1-1.2GHz bandında takılacaktır.

Hmm öyle 1.2 falan ama ses fazla çıkıyor oyuna girerken yaparım overclock yeter.

Wraith Stealth zaten sesli bir soğutucu. Ryzen Master'dan mı yapmıştın OC'yi? BIOS daha iyi olurdu.

BIOS'tan yapmak daha sağlıklı geliyor bana, sistemin birinci parti kontrol yazılımıdır BIOS.

1642791709776.png

Şimdi fark ettim Ryzen Master de CPU hızı düşük demek ki tam olarak 4200 kullanmıyor nasıl düzeltebiliriz. 3100 orada.
@Sir Benjamin

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1277480

Şimdi fark ettim Ryzen Master de CPU hızı düşük demek ki tam olarak 4200 kullanmıyor nasıl düzeltebiliriz. 3100 orada.

Emülatörden falan PUBG Mobile oynuyorsun, düzgün bir Steam oyununa geç bence; sisteminde herhangi bir AAA oyun var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı