Ryzen 3 3100 RX 5500XT sistem toplama

Letsplaygwent

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat mühendisi öğrencisi.
Herkese hayırlı forumlar arkadaşlar, kardeşim için bilgisayar toplayacağım. Genel olarak hem oyun hem de Online dersleri için kullanılacak. 5K bütçemiz var monitör dahil. Şöyle bir sistem topladım sizce nasıl? i3-9100F var 600TL'ye darboğaz yapar diye korkuyorum. Fiyatı 5K'yı geçmezse iyi olur.

Bu Power kaliteli degil sanirsam. Mumkun ise baska 80+ Power'e bak en FSP'nin vardi 370 TL'ye. Bir de ekran karti için iyi degil diyorlardi Mech modeline gore. Bende 5500XT 4 GB Evo var ASUS'un memnunum simdilik.
3100 daha iyi bir islemci i3'e gore.

i3-9100F önermem, ölü bir yatırım olur. 4C4T sadece oyun oynayabileceğin, overclock yapılamayan bir işlemci. Ekran kartı olarak ben şahsen 1650S öneririm çünkü daha stabil çalışır.

Evet arkadaşlar benim de ufak bir araştırmam sonucu PSU ve kasayı değiştirmeye kararı aldım. 900TL'ye 650Watt 80+ sertifikalı ASUS'un kasasını almayı düşünüyorum. İşlemci için evet i3-9100F R3 3100'e göre kötü olabilir fakat arada 500TL gibi bir rakam var. Kullanım amacı oyun ve basit işlemler olacağından i3-9100F yeter diye düşünüyorum.

Herkese hayırlı forumlar arkadaşlar, kardeşim için bilgisayar toplayacağım. Genel olarak hem oyun hem de Online dersleri için kullanılacak. 5K bütçemiz var monitör dahil. Şöyle bir sistem topladım sizce nasıl? i3-9100F var 600TL'ye darboğaz yapar diye korkuyorum. Fiyatı 5K'yı geçmezse iyi olur.

Sistem hiç olmamış.

G2894N2Q kodlu Özel Toplama Bilgisayar

Şu an düzenlediğim sistem bu. Sizce neler değiştirilmeli? 240GB SSD şu anlık yeterli. 1-2 ay sonra 8 GB RAM ve 1 TB harddisk eklemeyi düşünüyorum.

Yine olmamış.
Buyur bu sistemi al.
Normalde daha ucuz olurdu lakin sinerjide pahalı.

Geri
Yukarı