Ryzen 3 3100 sistemde AC Odyssey ekran kartını kullanmıyor

Maxen

Hectopat
RX 5500 XT 8 GB.
Ryzen 3 3100.
2x8 GB RAM 3200.
B450M S2H v. 2
Overclock yok.
Ekran kartımı %70 80 civarlarında kullanırken, işlemcim %50 60 bazen 70 görüyor. Oyunda high ayarlarda 1080p 50-60 FPS alıyorum. Acaba sistem mi yetmiyor yoksa işlemcimi yetersiz? Sorunum tam olarak bu, aranızda oynayanınız varsa sizde de bu şekilde mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya niye herkes böyle anlamıyorum. Bak şimdi, sen high ayarlarda örneğin 5 GB VRAM kullanıyorsun diyelim, sende 8 GB varsa ne fark edecek ki? Arkadaki diğer şeyler için kullanır kalanını. Mesela oyun 55 GB ise sen sırf o oyun için daha iyi oynarım diye gidip 100 TB'lık HDD almıyorsan bunu da düşünmemelisin. Ekran kartını overclock et istersen FPS'in biraz artar.

Ya niye herkes böyle anlamıyorum. Bak şimdi, sen high ayarlarda örneğin 5 GB VRAM kullanıyorsun diyelim, sende 8 GB varsa ne fark edecek ki? Arkadaki diğer şeyler için kullanır kalanını. Mesela oyun 55 GB ise sen sırf o oyun için daha iyi oynarım diye gidip 100 TB'lık HDD almıyorsan bunu da düşünmemelisin. Ekran kartını overclock et istersen FPS'in biraz artar.
Ben ne yazmışım sen ne anlatıyon. Ben sorunun oyundaki optimizasyon sorunu olduğunu söylemişim sen ise hikaye okuyon. Biraz şu anlatılanı anlamadan sazan gibi atlamayın.

Bu sorunu yaşayıp çözen varmı ? Yardımcı olursanız büyük bir yükten kurtulurum.

Son düzenleme:
Son 3 AC oyunu PC'de bozuklar. AC Odyssey ise aralarında en problemli olanı. Bozuk olmaları bir yana çok fena işlemci de sömürüyorlar. Bir tek ekran kartının %100 olmadan işlemcinin o kadar fazla kullanması beni biraz kıllandırdı.
Geç yazıyorum foruma yeni girdim diyelim... Şuan bu sorunu çözmek için her yere bakıyorum kimse doğru düzgün sorunun kaynağını bulamamış. Yabancı forumlarda ve bizim forumlarda hikaye okuyor millet. Sorunun kaynağını bilen yok ki çözüm üretsin. Sorun yaşamayanlarda sadece eski kart kullanıcıları diyebilirim (1070 1080).

Bu konuyu iyi bilen aynı sorunu yaşayan birisi varsa yardımcı olabilir mi ? Cidden oyun efsane ama oynanmıyor ve ben bırakıcam böyle giderse.

Kullanım değerlerini bu videoda görebilirsiniz. Ekran kartı 130w güç çekiyor , normalde oyunlarda 90-100w'dan aşağı güç çekmez ama bu oyunda ciddi anlamda sorun var. Şimdi yardımlarınızı bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı