Çözüldü Ryzen 3 3100 sistemde FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Terziberkant04

Femtopat
Daha fazla  
İyi akşamlar, forumda yeniyim. Yaklaşık 11 gün önce aldığım hazır sistemim oyunlarda aşırı şekilde FPS düşmesi yaşıyor. Oyun oynanmayacak dereceye geliyor. Drop yediğim oyunlar (CS:GO, WD2, CoD Warzone, PUBG) gibi oyunlar.

Sistemim;

AMD Ryzen 3 3100.
MSI A320M'a Pro.
G.Skill 1x8 DDR 4 3000MHz.
MSI GTX 1650 Super Gaming X.
Xigmatek X Power 500W 80+

RAM tek kanal olsa dahi bahsettiğini gibi oynanmayacak kadar drop yaşamazsınız. Uzun süre tek kanal RAM kullandım, böyle bir durum söz konusu değildi.

Benden bu kadar🙃 Bilgili üyeler yardımcı olur muhtemelen.

RAM tek kanal olsa dahi bahsettiğini gibi oynanmayacak kadar drop yaşamazsınız. Uzun süre tek kanal RAM kullandım, böyle bir durum söz konusu değildi.

Benden bu kadar🙃 Bilgili üyeler yardımcı olur muhtemelen.
@Samotne Ciasteczka sanırım yardımcı olabilir. Olmazsa başkasını etiketler çünkü herkesi tanıyor.

İyi akşamlar, forumda yeniyim. Yaklaşık 11 gün önce aldığım hazır sistemim oyunlarda aşırı şekilde FPS düşmesi yaşıyor. Oyun oynanmayacak dereceye geliyor. Drop yediğim oyunlar (CS:GO, WD2, CoD Warzone, PUBG) gibi oyunlar.

Sistemim;

AMD Ryzen 3 3100.
MSI A320M'a Pro.
G.Skill 1x8 DDR 4 3000MHz.
MSI GTX 1650 Super Gaming X.
Xigmatek X Power 500W 80+
HDMI kablosu'nun (Monitöre hangi kablo ile bağlanıyorsan) ekran kartına bağlı olduğuna emin misin?

HDMI kablosu'nun (Monitöre hangi kablo ile bağlanıyorsan) ekran kartına bağlı olduğuna emin misin?
Evet bağlı

Benden bu kadar🙃 bilgili üyeler yardımcı olur muhtemelen.

Cevabınız için teşekkürler fakat şunu söylemeyi unutmuşum sadece CoD Warzone'da oynanmayacak derecede.

Ekran kartı kullanım değerlerinde bir sıkıntı varsa satın aldığınız yer ile iletişimi geçin. Ekran kartı gücünü tam kullanamıyorsa bu teknik bir arızadır.

En kısa sürede Dual Channel RAM'e geçin. RAM'lerinizin frekansını dülürdükten sonr abir değişiklik oldu mu?

Ekran kartı kullanım değerlerinde bir sıkıntı varsa satın aldığınız yer ile iletişimi geçin. Ekran kartı gücünü tam kullanamıyorsa bu teknik bir arızadır.

En kısa sürede Dual Channel RAM'e geçin. RAM'lerinizin frekansını dülürdükten sonr abir değişiklik oldu mu?

Fazla etki etmedi fakat Windows sürümünü güncelliyorum şu an belki bir umut düzelir diye umuyorum. Ekran kartı sıfır olarak Vatan Bilgisayar'da takıldı. Arıza olacağını sanmam.

Sıfır olması bir şey değiştirmiyor, bu risk her zaman var.

Doğru söylüyorsunuz bugün Vatan'ı aramadan önce FurMark testi yaptım 1080P'de ekran kartı sıcaklığı maksimum 63 derece FPS 64 ekran kartı kullanımı da 97'nin altına düşmedi.Yani ekran kartı sorunsuz.
Şimdi işlemcim 3.nesil Ryzen 3 3100 anakartım eski kaldığı için bu dropları yaşıyor olabilir miyim? Yoksa RAM yüzünden mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Doğru söylüyorsunuz bugün Vatan'ı aramadan önce FurMark testi yaptım 1080P'de ekran kartı sıcaklığı maksimum 63 derece FPS 64 ekran kartı kullanımı da 97'nin altına düşmedi. Yani ekran kartı sorunsuz.
Şimdi işlemcim 3.nesil Ryzen 3 3100 anakartım eski kaldığı için bu dropları yaşıyor olabilir miyim? Yoksa RAM yüzünden mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüldü mü sorununuz acaba?

Geri
Yukarı