Ryzen 3 3100 ve RX 5500 XT sistem nasıl?

Merhaba. Oyun için bilgisayar topluyorum fakat seçtiğim ekipmanlar iyi mi diye tereddütteyim.

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: Sapphire RX 5500 XT.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: Corsair Vengeance 2x8GB 3000MHz.
SSD: Kingston A400 480GB.

Sizce bunlar iyi mi?
Donanım arşivinin sistemine benzemiş. 5500XT 8gb bellek'li olanını almalısın.
Bu arada shapphire yerine XFX veya MSI alabilirsin aynı fiyat bandında olur performans olarak bir şey değişmez de bence daha sağlıklı çalışırlar.
5500xt Link
Temel frekansı daha yüksek olan MSI daha iyi gibi.
SSD olarak m2 olması yerinde benim tavsiyem
Codagen olması 2 katı yüksek performans veriyor Türkiyede pek bilinmediği için uygun olduğunu düşünüyorum.
Dual Ram konusunda ADATA 3200MgHZ Olduğu için daha mantıklı olacaktır diyorum.
Anakartınız 3200 Mghz destekliyor markasıda iyi bence yerinde tercih olmuş.

3100 işlemci 1080p de 5500xt için darboğaz yapmaz bundan emin olabilirsin.
Kasa ve psu için bütçeni belirtmelisin Seasonic-high power-sharkoon markalarında şaşma 550wolt 80+ gold veye bronz sertifikalı bir model alabilirsin.
Kasa olarak ön tara mesh ısınmaya karşı geniş egzos fanı olan göze hoş gelen bir model iyi olur

Performans açısından 1650 Super'i geçiyor fakat driver olayı biraz ürküttü ister istemez. İtopya'da 4800'e var fakat insan ister istemez bir geriliyor o kadar kötü yarıma karşılık.

ASUS RX 5500 XT 4 GB kullanıyorum. Driver sorunu yaşamadım. Kafanda soru işareti kalmasın diye yazıyorum. Aldıysanız sisteminizi hayırlı olsun.

Teşekkür ederim dostum alma işim biraz sürpriz olabilir alırsam ASUS GeForce ROG STRIX GTX 1660 SUPER GAMING A6G 6G GDDR6 192Bit DX12 EkranKartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da düşündüm 8 GB olması ekstra bir+ bence 20 TL fazla verip 8 GB düşünüyorum. Her an alma ihtimalim var biraz sürpriz gibi. R3 3100 ve GTX 1660 Super Gaming'le sıkıntı yapar mı diye takıldım biraz. Ama yapmaz kanısına vardım bir sürü konu açılmıştı. Bakalım hayırlısı diyelim. Tekrardan çok teşekkür ederim dostum.

ASUS RX 5500 XT 4 GB kullanıyorum. Driver sorunu yaşamadım. Kafanda soru işareti kalmasın diye yazıyorum. Aldıysanız sisteminizi hayırlı olsun.

Teşekkür ederim dostum alma işim biraz sürpriz olabilir alırsam ASUS GeForce ROG STRIX GTX 1660 SUPER GAMING A6G 6G GDDR6 192Bit DX12 EkranKartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da düşündüm 8 GB olması ekstra bir+ bence 20 TL fazla verip 8 GB düşünüyorum. Her an alma ihtimalim var biraz sürpriz gibi. R3 3100 ve GTX 1660 Super Gaming'le sıkıntı yapar mı diye takıldım biraz. Ama yapmaz kanısına vardım bir sürü konu açılmıştı. Bakalım hayırlısı diyelim. Tekrardan çok teşekkür ederim dostum.
3100 ve 1660 super ikilisini 1080p de kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım. 2k da daha verimli kullanacağımı düşünüyorum hatta

Geri
Yukarı