Ryzen 3 3200G alınır mı?

n2spec

Hectopat
Güncel sistemimde RX580 ve Ryzen 5 3600 var. İkisini satıp yerine bir adet Ryzen 3 3200G almayı planlıyorum. Ekran kartı ile pek bir işim yok. O yüzden dahili GPU'yu kullanacağım görüntü çıkışı alabilmek için. Ryzen 3 3200G programlama için yeterli olur mu sizce? Çift kanal bellek kullanıyorum 2X8. anakartım X470 GAMING Plus.
Bir sorum daha var çift ekran kullanmaktayım anakartımda hem DVI-D hem de HDMI portu var ikisini de kullandığım zaman Vega 8 destekler değil mi? Bir de 400-500 fazla verip Ryzen 5 3400G almaya değer mi?

Ucuz bir ekran kartı bulabilsem gerçekten takacağım, insanlar 1030 a bile 500-600 lira fiyat çekmiş durumunda. Elimde eski kasamda kullandığım R7 250 model ekran kartı var. Fanları dönüyor fakat monitöre görüntü gitmiyor farklı kablo ve monitörler denedim sorun ekran kartı kaynaklı sizce tamiri mümkün müdür?

Sorunun türüne göre değişir. Uzun ömürlü olmayacağını varsayarsak 1030 gibi bir kart bakmayın zaten, sıfırı bile alınmıyor. GT210 gibi ucuz kartlar var lakin ne kadar iş görür bilmiyorum. En iyisi elinizdeki kartı bir tamirciye götürün ve masrafını sorun, ne yapacağını sorun ve burada yapılacak işlemle beraber yeni konu açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı