Ryzen 3 3200G çift kanal RAM kullanılırsa FPS artar mı?

Çok FPS alma takıntılı değilim sadece YouTube'da gördüğüm kadarıyla 120 FPS alıyor iler bu bana yeter zaten ileride yeni bir sistem toplamayı düşündüğüm için RAM alırsam 100 FPS dolaylarina. Gelir mi?

Bütçeniz kısıtlıysa aynı marka ve model RAM alın ileriye yönelik olarak yeni sisteminizdede kullanmak için ekran kartı daha mantıklı.

Sistemdeki 1x8 GB RAM'i 2x8 GB yapmak 250-300TL civarı bir fiyata performansı hatırı sayılır bir şekilde arttırır.
RX 570 takmak çok daha fazla arttırır fakat sıfırı 1.500TL civarı, ikinci eli de 850TL'ye bulunuyor.
Eğer amaç uygun fiyata CS:GO'da daha yüksek FPS almaksa RAM takviyesi yeterli. Ama daha ağır oyunlar oynamak istiyorsanız GPU almak daha mantıklı.

Son düzenleme:
Sistemdeki 1x8 GB RAM'i 2x8 GB yapmak 250-300TL civarı bir fiyata performansı hatırı sayılır bir şekilde arttırır.
RX 570 takmak çok daha fazla arttırır fakat sıfırı 1.500TL civarı, ikinci eli de 850TL'ye bulunuyor.
Eğer amaç uygun fiyata CS:GO'da daha yüksek FPS almaksa RAM takviyesi yeterli. Ama daha ağır oyunlar oynamak istiyorsanız GPU almak daha mantıklı.

Sadece CS:GO oynuyorum.

Sadece CS:GO oynuyorum.

O zaman yapılması gereken şey sisteminizdeki RAM'in mümkünse birebir aynı modelinden alıp takmak.
Performans artışını görmek için şu videolara göz atabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı