Ryzen 3 3200G düşük FPS

ConTroller

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO en düşükte de 40-60FPS, en yüksekte de 30-40FPS alıyorum, homefront 2010 yapımı oyun ise Ultra grafiklerde ortalama 26 FPS alıyorum.
2x8GB 3200MHz CL16 RAM ve 1TB 970 Evo SSD var, anakart ise Gigabyte X570 ud.
Her şey overkill iken neden Ryzen 3 3200G bu kadar kötü? Sisteme sıfırdan format attım fakat sonuç aynı.
Buna neler sebep olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içi hava akışı iyi ise stok soğutucu yeterli olacaktır. Zaten sıcaklıkları kontrol edin ayrıca işlemci ısındığında frekans düşürüp sıcaklığı azaltacaktır en kötü ihtimal en yüksek sıcaklıklara ulaştığında kendini otomatik kapatacaktır.
3 adet fan var, ikisi üstte birisi egzoz fanı, üstteki iki fan 55CFM son hızda dönüyor RGB.
Sonradan taktırdım üstteki ikiliyi.
Belleklerin 3200Mhz olarak çalıştığından emin olun. Biostan VRAM arttırın sonrasında CPU 4.0Ghz 1.35v ve GPU 1700Mhz 1.25v hızaşırtma yapıp sonucu buraya yazın. Hızaşırtmayı ister biostan ister masaüstü programı RyzenMaster programıyla yapabilirsiniz.
VRAM nasıl artıracağım? GPU çekirdek hızını nasıl artıracağım? Daha önce hiç overclock işlerine girmedim de.

CPU Hız aşırtmasını yaptıktan sonra stres testi yapın mavi ekran vb hata ile karşılaşmadığınız taktirde diğer aşamaya geçin. Vram Biostan ayarlayabilirsiniz. GPU Ayarı CPU Ayarının altında bulamazsanız ise internette rehber videoları mevcut.

CPU Hız aşırtmasını yaptıktan sonra stres testi yapın mavi ekran vb hata ile karşılaşmadığınız taktirde diğer aşamaya geçin. Vram Biostan ayarlayabilirsiniz. GPU Ayarı CPU Ayarının altında bulamazsanız ise internette rehber videoları mevcut.
İşlemci saat hızını tüm çekirdeklerde 3.75GHz ve 1.3 volta ayarladım, grafiği ise 1.2volt 1500mhz, yani gfx control grafik kartının saat hızlarını ayarlıyorsa.. Uygulamadan önce sizce uygun mudur?
Belirttiğim değerlerde stres testini de yaptı, tamamladı ve uyguladı.
CS:GO 1080p ultra'da 30-40 arası FPS gördüm, Dust 2'de ve bomba felan gelince düşüyor. Pek birşey değişmedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı